نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: تغییر در مدار فلاشر

کاربر عادی rahmani آواتار ها
    تشکر شده 23 بار در 17 پست

تغییر در مدار فلاشر

با سلام
    یه مدل فلاشر اخیرا تو بازار اومده که واسه هر کانال مجزا میشه شدت نور خروجی رو کم وزیاد کرد
    که وقتی ولتمتر به خروجیها وصل کردم دیدم که با تغییر پتانسیومتر تنظیم شدت نور ولتاژ خروجی کم وزیاد میشه
    مدارشم جالبه یه پتانسیومتر 10 کیلو که سر وسط خورده به ماسفت و یه سر کناری پتانسیومتر هم به خروجی میکرو و یه سر باقیمانده هم به منفی مدار
    میخاستم بدونم چجوریه سیستم کار این مدار؟؟
    و من میخام ولتاژ 12.5 ولت که از پاور میوفته رو فلاشر تو بعضی کانالها 10.5 ولت حداکثر داشته باشم یعنی وقتی پتانسیومتر تنظیم رو وقتی تا اخر میچرخونی بجای 12.5 ولت حد اکثر 10.5 ولت داشته باشم
    یه مقاومت وصل کنم بین خروجی میکرو و سر پتانسیومتر؟ یا خروجی میکرو و پتانسیومتر؟ یا منفی و پتانسیومتر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ممنون میشم دوستانی که تسلط دارند راهنمایی بفرمایند
    ساخت انواع تابلوهای ال ای دی ثابت و روان فلاشر و...
    www.lednama.ir

مدیریت سایت LightIran آواتار ها
    تشکر شده 1,456 بار در 643 پست
    سلام
    ولتاژ گیت ماسفت های مورد استفاده در فلاشرها باید حدود 5 ولت باشن.وقتی ولتاژ گیت از این محدوده کمتر میشه باعث میشه ماسفت درست روشن و خاموش نشه و تلفات زیادی روش بیفته و داغ کنه.به همین دلیل چنین مداراتی و فلاشرهایی که نشون دهنده سطح پایین معلومات فرد سازنده هست اصلا نباید استفاده بشه و در ضمن به عنوان رفرنس مدار هم نباید قرار بگیره
    برای کنترل نور باید از PWM استفاده بشه که میانگین ولتاژ خروجی روی بار کاهش پیدا کنه ولی ولتاژ گیت ماسفت هیچوقت کمتر از محدوده 5 نمیشه
    You can if you want!Trust Me
    تنها غیرممکن غیرممکن است پس تلاش کنید!

باز و بسته کردن مجوز های ارسال و ویرایش