نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: بحث در مورد ساعت LED

مدیر انجمن ایمان داودی آواتار ها
    تشکر شده 146 بار در 74 پست

بحث در مورد ساعت LED

با سلام .

یکی از دوستان که میخواد ساعت led (از این ساعت هایی که توی حرم و بانک ها هست) بسازه، در مورد اون از من پرسید. از اونجا که هیچ اطلاعاتی نداشتم گفتم اینجا مطرح کنم تا دوستان اگر اطلاعاتی دارن اضافه کنند .
    چیزی که واضح هست این که شما نیاز به یه تایمر دقیق برای تولید 1 ثانیه دقیق دارید و 60 ردیف led سری شده که در هر ثانیه یکیش روشن بشه. حالا نمیدونم در همین حد کافیه یا نکته ی دیگه ای هم داره !!!؟
    آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد.

مدیریت سایت LightIran آواتار ها
    تشکر شده 1,440 بار در 641 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط ایمان داودی نمایش پست ها
    با سلام .

یکی از دوستان که میخواد ساعت led (از این ساعت هایی که توی حرم و بانک ها هست) بسازه، در مورد اون از من پرسید. از اونجا که هیچ اطلاعاتی نداشتم گفتم اینجا مطرح کنم تا دوستان اگر اطلاعاتی دارن اضافه کنند .
    چیزی که واضح هست این که شما نیاز به یه تایمر دقیق برای تولید 1 ثانیه دقیق دارید و 60 ردیف led سری شده که در هر ثانیه یکیش روشن بشه. حالا نمیدونم در همین حد کافیه یا نکته ی دیگه ای هم داره !!!؟
    ساعت های ال ای دی که مشهور شدن به ساعت طرح حرم در واقع نوعی تابلو روان هستند. فقط به جای اینکه ستون های تابلو به صورت صاف باشند روی یک دایره قرار گرفتند.
    ال ای دی ها به مانند دیگر تابلوها سطر به سطر و ستون به ستون متصل شدند و جاروب میشن!
    اساس تولید ثانیه دقیقا بر همون اساسه. بعضی نکات دیگه اینکه یک باتری بک آپ باید باشه برای ذخیره ساعت در زمان قطعی برق
    در تابلوهای موجود اوقات شرعی هر شهر بر اساس موقعیت جغرافیایی و فرمول های موجود قرار داده شدن . ذکر روز، اذان گوی صوتی، رکعت شمار و .... امکانات دیگه ای هست که روشون قرار داده میشه!
    البته چون این تابلوها پروژه تجاری هستن خیلی بعیده به صورت رایگان روی اینترنت وجود داشته باشه و اگر هم باشه در حد خیلی ابتدایی و همون ساعت معمولی هست!
    You can if you want!Trust Me
    تنها غیرممکن غیرممکن است پس تلاش کنید!

3. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر کرده اند:

agraphic (08-06-2014),giga0101 (08-05-2014)

مدیر انجمن agraphic آواتار ها
    تشکر شده 132 بار در 93 پست
    با سلام .

آقای داودی این چیزی که شما میگین تو نسل اول این تابلوها بود و خیلی ساده بود ولی همونجور که جناب جباری هم گفتن این ساعتهای جدید در واقع تابلو روان هستن!
    یک زمانی من میخواستم ازینا بسازم و خیلی دنبالش رفتم. از یک نفر هم که ساخته بود و میفروخت سورسش رو پرسیدم حدود 400 تومن قیمت گفت!
    بازار بدکی ندارن ولی باید یه بازاریاب حتما داشته باشی بره برات مشتری پیدا بکنه چون چیز خاصیه و فقط به درد اماکن عمومی مثل مسجد، ادارات و شاید مدارس بخوره!

5. کاربران زیر از این پست مفید agraphic تشکر کرده اند:

giga0101 (08-06-2014),ایمان داودی (08-08-2014)

مدیر انجمن agraphic آواتار ها
    تشکر شده 132 بار در 93 پست
    از دوستان انجمن کسی بلده از این تابلوها درست کنه؟اگر میتونه یه مقدار آموزش بده و اگر نمیخاد سورسش رو میتونه بفروشه؟

مدیر انجمن ایمان داودی آواتار ها
    تشکر شده 146 بار در 74 پست
    اون روش قدیمی نسل اول چه مشکلی داره مگه ؟
    آنقدر به تاريكي لعنت نفرستيد ، يك شمع روشن كنيد.

مدیریت سایت LightIran آواتار ها
    تشکر شده 1,440 بار در 641 پست
    اون روش قدیمی نسل اول چه مشکلی داره مگه ؟
    محدودیت گرافیکی داره!شما برای هر ثانیه یک ستون قرار دادید که همگی به هم سری شدن یعنی با فعال شدن هر ستون کل ستون روشن میشه لذا برای دقیقه و ساعت که شکل عقربه متفاوت تری داشته باشن باید تغییراتی تو مدار داده باشه!
    برای همون به جای قبول کردن تغییرات سخت افزاری و سختی های اون از روش تابلو روان استفاده شده و با تغییرات روی کد میشه هر نوع عقربه و طرحی رو اجرا کرد.حتی رو بعضی از تابلو ها مشاهده شده وقت اذان روی همون شکل دایره عبارت اذان نوشته شده که مشخصا امکانش نیست
    You can if you want!Trust Me
    تنها غیرممکن غیرممکن است پس تلاش کنید!

9. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر نموده اند:

ایمان داودی (08-29-2014)

کاربر عادی rahmani آواتار ها
    تشکر شده 23 بار در 17 پست
    سورسشو من دارم با ایمیل من در ارتباط باشیدalirezarahmani23@yahoo.com
    ساخت انواع تابلوهای ال ای دی ثابت و روان فلاشر و...
    www.lednama.ir

کاربر عادی hoomn آواتار ها
    تشکر شده 26 بار در 19 پست
    سلام دوستان.
    یکی از مشتریا تابلو ساعت حرم خواشته برای مسجدشون
    از کجا خرید کنم بهتره به نظرتون کیفیت و زیبایی ملاک هست
    سایت سیب سیاه و تیک تاک رو دیدم ظاهر کار سیب سیاه رو بیشتر پسند کردم اما تو حالت عمودی که میخوام خرید کنم یکم کوچیک هست 60*105 هست مخوام یکم بزرگتر باشه و البته قیمتش فضایی نشه جوری که تابلو فولکالر داخلی بگیرم برنامه ساعت بزارم روش بصرفه تر بشه
    خلاصه شما چی پیشنهاد میکنید؟تشکر

کاربر عادی l0003 آواتار ها
    تشکر شده 13 بار در 13 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoomn نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    یکی از مشتریا تابلو ساعت حرم خواشته برای مسجدشون
    از کجا خرید کنم بهتره به نظرتون کیفیت و زیبایی ملاک هست
    سایت سیب سیاه و تیک تاک رو دیدم ظاهر کار سیب سیاه رو بیشتر پسند کردم اما تو حالت عمودی که میخوام خرید کنم یکم کوچیک هست 60*105 هست مخوام یکم بزرگتر باشه و البته قیمتش فضایی نشه جوری که تابلو فولکالر داخلی بگیرم برنامه ساعت بزارم روش بصرفه تر بشه
    خلاصه شما چی پیشنهاد میکنید؟تشکر
    سایت نمایشگر اول داره میفروشه یه سر بهش بزنید

13. کاربران زیر از این پست مفید l0003 تشکر نموده اند:

sara20 (05-22-2018)

باز و بسته کردن مجوز های ارسال و ویرایش