نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: سوال در مورد LED

کاربر عادی (IOJOI) آواتار ها
    تشکر شده 15 بار در 10 پست

new سوال در مورد LED

سلام
    در مورد ال اي دي پيکسلي لطفا يه توضيحي بديد که چه کاربردي داره؟
    وبه سوالات زير جواب تشريحي کامل بديد لطفا :
    1-شدت نورشون نسبت به کلاهي اچ جي چطوره؟
    2-چقدر جريان ميکشن؟
    3-چرا سيم روکش دار دارن؟چطوري بايد باهاشون دات ماتريس ساخت؟
    4-براي تابلو رنگي بايد با سه تا رنگ سبز و قرمز و ابي يه پيکسل درست کرد؟چون شکل فيزيکيشون با کلاهي ها فرق ميکنه اينا چه مزيتي دارن؟
    5-اندازشون نسبت به کلاهي بزرگتره يا کوچکتر؟
    6-از مدل هاي هفت رنگ همین پکسلی ها چه استفاده اي ميکنند؟مگه با سه رنگ سبز و قرمز و ابی همه رنگا رو درست نمیکنند؟پس این هفت رنگ چیه؟
    منظورم این ال ای دی هاست:

مدیر انجمن agraphic آواتار ها
    تشکر شده 132 بار در 93 پست
    سلام
    در مورد این ال ای دی ها فکر کنم و تا جایی که یادم میاد تو انجمن بحث شده و بهتر بود اون رو هم میخوندین ولی در کل این ال ای دی ها برای ساخت تابلو کاربرد ندارن و برای نورپردازی استفاده میشن
    در مورد سوالات:
    1- اصلا کاربرد این با اچ جی یکی نیست و نمیشه مقایسه کرد ولی در کل نور این مدلا زیاد مثل کلاهی نیست حالا فرقی نداره اچ جی باشه یا هر چی!
    2- جریان فکر کنم به همون اندازه ال ای دی معمولی یعنی 15-20 میلی آمپر میکشن
    3- اون سیما که می بینی برای ارتباط بین همه پیکسل هاست و یعنی از این پیکسل میره به اون یکی و تا آخر هم ولتاژ تغذیه توشون هست هم داده!فکر نکنم باهاشون بشه دات ماتریس ساخت!من که ندیدم
    4- این ال ای دی ها کل رنگ ها رو میتونن تولید کنن و لازم نیست سه تا کنار هم باشه
    5- اندازشون مشخصا بزرگتر از کلاهیه
    6- این ال ای دی تمام رنگه و تک رنگ نیست!حالا دقیق نمیدونم شما این چیزی که میگی یعنی هفت رنگ رو از کجا میگی ولی احتمالا منظور شما همون تمام رنگ هست

3. کاربران زیر از این پست مفید agraphic تشکر کرده اند:

(IOJOI) (08-13-2014),LightIran (08-13-2014),ایمان داودی (08-13-2014)

مدیریت سایت LightIran آواتار ها
    تشکر شده 1,440 بار در 641 پست
    با تشکر از agraphic عزیز برای توضیحات کاملی که دادن!همونطور که فرمودن این نوع ال ای دی معمولی نیست و بهشون پیکسل ال ای دی میگن!
    برای کار با این ال ای دی ها معمولا حداقل 3 سیم وجود داره که دو سیم تغذیه و سیم سوم برای دیتا استفاده میشه!در چیپهای موجود در بازار از همین چیپ WS2811 که به زودی در فروشگاه عرضه میشه استفاده میشه البته نوع های دیگه هم وجود داره که ساختمان تقریبا یکسانی دارند.
    با توجه به کلاس کاری این ال ای دی ها نمیشه با ال ای دی معمولی مقایسه کرد و امکان داره شدت نور تولیدی بسته به نوع ال ای دی RGB استفاده شده متفاوت باشه!
    با این نوع نمیشه دات ماتریس ساخت ولی از نوع WS2812 ماتریس به سادگی ساخته میشه. در مورد نور تولیدی این نوع هم بسته به شرکت تولید کننده و محدودیت های فرکانسی و توان تابشی اون بازه رنگی تولیدی میتونه متفاوت باشه ولی اینکه گفتید هفت رنگ احتمالا منظورتون نور تولیدی در حالت عادی هست که میشه سه رنگ اصلی و سه رنگ ترکیبی باینری و یک ترکیب کل(سفید).
    البته یک نوع ال ای دی پیکسلی هم در بازار وجود داره که فقط یک رنگ تولید میکنه!شاید منظور شما همین نوع باشه
    موفق باشید
    You can if you want!Trust Me
    تنها غیرممکن غیرممکن است پس تلاش کنید!

5. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر کرده اند:

(IOJOI) (08-13-2014),agraphic (08-13-2014),ایمان داودی (08-13-2014)

نقل قول نوشته اصلی توسط agraphic نمایش پست ها
    سلام
    در مورد این ال ای دی ها فکر کنم و تا جایی که یادم میاد تو انجمن بحث شده و بهتر بود اون رو هم میخوندین ولی در کل این ال ای دی ها برای ساخت تابلو کاربرد ندارن و برای نورپردازی استفاده میشن
    در مورد سوالات:
    1- اصلا کاربرد این با اچ جی یکی نیست و نمیشه مقایسه کرد ولی در کل نور این مدلا زیاد مثل کلاهی نیست حالا فرقی نداره اچ جی باشه یا هر چی!
    2- جریان فکر کنم به همون اندازه ال ای دی معمولی یعنی 15-20 میلی آمپر میکشن
    3- اون سیما که می بینی برای ارتباط بین همه پیکسل هاست و یعنی از این پیکسل میره به اون یکی و تا آخر هم ولتاژ تغذیه توشون هست هم داده!فکر نکنم باهاشون بشه دات ماتریس ساخت!من که ندیدم
    4- این ال ای دی ها کل رنگ ها رو میتونن تولید کنن و لازم نیست سه تا کنار هم باشه
    5- اندازشون مشخصا بزرگتر از کلاهیه
    6- این ال ای دی تمام رنگه و تک رنگ نیست!حالا دقیق نمیدونم شما این چیزی که میگی یعنی هفت رنگ رو از کجا میگی ولی احتمالا منظور شما همون تمام رنگ هست
    4-این ال ای دی ها که تک رنگ هم دارن(مثلا عکسی که گزاشتم تک رنگ ابی هست) چطوری همه رنگ ها رو تولید میکنند؟
    6-اسم هفت رنگ رو یه فروشگاه برایش گزاشته بود فکر میکنم منظورش همون RGB هست.
    پس در کل همون کلاهی و اوال برای تابلو بهترند واین نوع مزیتی نسبت به اون ندارن؟
    ممنون از پاسختون.
    ویرایش توسط (IOJOI) : 08-13-2014 در ساعت 06:08 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط (IOJOI) نمایش پست ها
    4-این ال ای دی ها که تک رنگ هم دارن(مثلا عکسی که گزاشتم تک رنگ ابی هست) چطوری همه رنگ ها رو تولید میکنند؟
    6-اسم هفت رنگ رو یه فروشگاه برایش گزاشته بود فکر میکنم منظورش همون RGB هست.
    پس در کل همون کلاهی و اوال برای تابلو بهترند واین نوع مزیتی نسبت به اون ندارن؟
    ممنون از پاسختون.
    بله!همون جور که گفتم نوع تک رنگ هم دارن که البته با توجه به کاربرد این نوع خیلی کم کاربرده و معمولا فقط نوع فول کالر استفاده میشه!
    حالا اون فروشگاه که میفرمایید نام هفت رنگ گذاشته نشان از سطح علمی اونها داره و در بازار فعلی ایران جای تعجب نیست
    برای سوالتون هم بله برای ساخت تابلو نمیشه ازینا استفاده کرد چون هزینه نهایی اصلا قابل قبول نیست و قیمت هر پیکسل این نوع حدود 500-1000 تومن هست که در قیاس با یه ال ای دی 100 تومنی خیلی زیاد میشه!
    کاربرد این نوع صرفا برای استفاده در نورپردازی و دکوراسیون هست.البته مشخصا محدودیت وجود نداره و میشه با همین ال ای دی ها تابلو روان، ثابت و ... ساخت ولی باید قیمت نهایی و موارد دیگه لحاظ بشه

8. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر نموده اند:

(IOJOI) (08-13-2014)

نقل قول نوشته اصلی توسط LightIran نمایش پست ها
    کاربرد این نوع صرفا برای استفاده در نورپردازی و دکوراسیون هست.البته مشخصا محدودیت وجود نداره و میشه با همین ال ای دی ها تابلو روان، ثابت و ... ساخت ولی باید قیمت نهایی و موارد دیگه لحاظ بشه
    ببخشید که من زیاد میپرسم.ولی متوجه نشدم برای همون نورپردازی و دکوراسیون هم مزایای این نوع ال ای دی چیه؟(فقط بازه رنگی وسیعتری دارن؟)تا اینجا که با تعداد پایه بیشتر راه اندازی سخت تری دارن و قیمتشون هم که بالاست...

خواهش میکنم!انجمن جای همین سوالاست
    به تصویر زیر توجه کنین:

نورپردازی و دکوراسیون مدرن تنوعی از رنگ ها رو میطلبه و توش استاتیک بودن و رنگ ثابت قابل قبول نیست(مگر در موارد خاص) مثلا در تصویر بالا شرکت فیلیپس از یک صفحه برای کمک به حفظ سلامتی بچه ها در یک بیمارستان استفاده کرده!
    شما برای پیاده سازی این نوع نورپردازی دو حالت دارید اولین و بدترین روش اینه که به ازای هر پیکسل (که توی تصویر هم مشخصه) باید یک سیم برای کنترل استفاده کنین. در این حالت شما با فرض 1000 پیکسل چیزی حدود 2000 سیم دارید که با بهترین روشهای مولتی پلکس میشه به حد 200 سیم رسوند که بازم قابل قبول نیست
    روش دوم که همین روش هم استفاده میشه استفاده از همین پیکسل های نوری هست. در این پیکسل ها کل پیکسل ها به هم وصل میشه و به صورت سری به هم اتصال دارن یعنی برای کنترل این صفحه شما به سه سیم فقط احتیاج دارید.

11. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر کرده اند:

(IOJOI) (08-13-2014),MD_ENG (01-11-2015),ایمان داودی (08-13-2014)

باز و بسته کردن مجوز های ارسال و ویرایش