صفحه 1 از 9 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 88

موضوع: قطعات لازم برای یادگیری تابلو روان

کاربر عادی (IOJOI) آواتار ها
    تشکر شده 15 بار در 10 پست

قطعات لازم برای یادگیری تابلو روان

سلام
    برای یادگیری تابلو روان میخوام تابلوهایی رو در اندازه های مختلف ببندم.از یه ماتریس 8*8 شروع میکنم و طول و عرضشو بزرگ میکنم حالا برای اکثر تابلو ها عرض 32 کافیه یا 64 و بالاتر هم پرکاربرده؟
    چون با شبیه ساز ها اصلا کار نکردم و نمیکنم و میخوام عملی ببندم از چه سخت افزاری استفاده کنم که ارزون تر دربیاد؟مثلا اگه بخوام یه 32*32 رو با دات ماتریس 8*8ببندم حدودا 50تومن فقط قیمت دات ماتریس ها میشه.اگه خودم دات ماتریس رو با ال ای دی درست کنم فکر میکنم گرون تر دربیاد؟(اگه 64 یا بیشتر بخوام ببندم که...)
    کلا برای یادگیری چه قطعاتی رو پیشنهاد میدید؟
    ویرایش توسط (IOJOI) : 08-16-2014 در ساعت 10:11 PM

2. کاربران زیر از این پست مفید (IOJOI) تشکر نموده اند:

QUARTZ (07-04-2017)

مدیر انجمن agraphic آواتار ها
    تشکر شده 131 بار در 92 پست
    سلام
    اگر موافق باشین همینجا آموزش رو با دیگر اعضای انجمن داشته باشیم. من خودمم یک مدت دنبال کردم ولی به قولی چون کسی پایه نبود بی خیال شدم و گذاشتم کنار!
    برای شروع چیز خاصی نمیخاد همون ماتریس 8 در 8 معمولی به علاوه یه AVR!
    به نظرم اول از همین کوچیک شروع کنی خیلی بهتره چون شاید بعدا بخوای تغییراتی تو مدارش بدی و مشکل ایجاد بشه!دات ماتریس با ال ای دی هم سخته!من نبستم ولی یکبار تابلو تابلو دست ساز مونتاژ کردم از زندگی افتادم حالا اون PCB داشت و شما نداری و باید بدی چاپ کنن برات!قیمت 8 در 8 الان چنده؟64 تا ال ای دی با PCB میشه حدود 6500 تومن!حالا خودت قضاوت کن!

4. کاربران زیر از این پست مفید agraphic تشکر کرده اند:

(IOJOI) (08-16-2014),LightIran (08-16-2014)

موافق اموزش هستم.ادامه بدیم...
    یه 8*8 رو قبلا بدون PCB بصورت اماتوری بسته بودم:

حتی اگه قیمت دات ماتریس بیشتر هم باشه بستن ال ای دی ارزش نداره.قیمت دات ماتریس 8*8 حدودا 3000 تومنه که نسبت به ال ای دی که فرمودین حدودا 6500 بصرفه تره ولی چون من میخوام نتیجه و شدت نور طراحیمو با ال ای دی های بازار ببینم گفتم با ال ای دی. دات ماتریس از این جهت با ال ای دی تفاوتی نمیکنه؟
    با دات ماتریس میبندم.
    ویرایش توسط (IOJOI) : 08-16-2014 در ساعت 09:18 PM

6. کاربران زیر از این پست مفید (IOJOI) تشکر نموده اند:

agraphic (08-17-2014)

مدیریت سایت LightIran آواتار ها
    تشکر شده 1,392 بار در 626 پست
    میشه تا حدود زیادی گفت نتیجه حاصل از دات ماتریس دست ساز در زمینه نوری بهتر از ماتریس آماده ست ولی همونطور که خودتون گفتین دردسرهای ساختش و همینطور قیمتش این کار رو معقول نمیکنه!در ضمن بر فرض اگر شما بخاین از این تابلو استفاده بکنین مشخصا باید در فضای داخلی استفاده بشه که اونم نور نباید زیاد باشه و گرنه به کل قابل خوندن نمیشه و چشم رو اذیت میکنه!
    You can if you want!Trust Me
    تنها غیرممکن غیرممکن است پس تلاش کنید!

8. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر نموده اند:

(IOJOI) (08-16-2014)

خوب من از یه دات ماتریس 8*8 شروع میکنم ولی قبلش چند تا سوال:
    -تابلوی استاتیک مورد نظر ما نیست ولی یه مختصر درموردش بگید که چه کاربرد/مزیت/عیب و...داره؟
    -در مورد استاندارد فاصله ال ای دی ها از هم در تابلوروان ها یه توضیحی بدید.
    -چون افزایش در عرض تابلو ها محدودیت و پیچیدگی از نظر طراحی ایجاد میکنه(درسته این گفته؟).در برخی از تابلو ها برای بزرگ کردن ابعاد تابلو دیدم که فاصله سطر ها رو بیشتر از فاصله ستون ها درنظر گرفتن.برای خوانایی و فونت این کار مشکلی ایجاد نمیکنه؟حداکثر نسبتش چقدر میتونه باشه؟
    -سایز ال ای دی رو با توجه به ابعاد تابلو انتخاب میکنند؟چطور؟

مدیر انجمن agraphic آواتار ها
    تشکر شده 131 بار در 92 پست
    من برا بعضی چیزا معلومات زیادی ندارم و اونا که میدونم رو جواب میدم
    استاندارد فاصله ال ای دی ها برای ماتریس های داخلی معمولا زیر 12 میل هست یعنی 12،10و8 و ...
    چون سطرها رو معمولا با دیکودر درایو میکنن برا همین بله زیاد روی سطر کار نمیشه و ستون رو افزایش میدن.البته بازم تا حدود 32 پیکسل دیدم که بدون مشکل کار میکنه
    سایز ال ای دی؟فکر نکنم.چون سایز اگه بیشتر بشه ظرافت تابلو از بین میره و مشخصا باید از فاصله دورتر بهش نگاه کرد. برا تابلوها استاندارد همون 3 و 5 میلی هست

11. کاربران زیر از این پست مفید agraphic تشکر نموده اند:

(IOJOI) (08-17-2014)

نقل قول نوشته اصلی توسط (IOJOI) نمایش پست ها
    خوب من از یه دات ماتریس 8*8 شروع میکنم ولی قبلش چند تا سوال:
    -تابلوی استاتیک مورد نظر ما نیست ولی یه مختصر درموردش بگید که چه کاربرد/مزیت/عیب و...داره؟
    -در مورد استاندارد فاصله ال ای دی ها از هم در تابلوروان ها یه توضیحی بدید.
    -چون افزایش در عرض تابلو ها محدودیت و پیچیدگی از نظر طراحی ایجاد میکنه(درسته این گفته؟).در برخی از تابلو ها برای بزرگ کردن ابعاد تابلو دیدم که فاصله سطر ها رو بیشتر از فاصله ستون ها درنظر گرفتن.برای خوانایی و فونت این کار مشکلی ایجاد نمیکنه؟حداکثر نسبتش چقدر میتونه باشه؟
    -سایز ال ای دی رو با توجه به ابعاد تابلو انتخاب میکنند؟چطور؟
    من پاسخ سوالات نداده رو میگم:
    تابلوی استاتیک به این روش ساخته نمیشه و باید از شیفت رجیستر استفاده بشه چون هر پایه از شیفت رجیستر فقط مختص یه ال ای دی استفاده میشه و توش جاروب معنی نداره به همین دلیل از نور بالاتر و درخشش بیشتری برخورداره!البته مشخصا با توجه به حداکثر فعالیت led عمرش هم به نسبت کمتر میشه البته نه در حدی که باعث بشه کلا نوع استاتیک از رده خارج بشه!
    فاصله ال ای دی ها دقیقا از 12 به پایین برای نوع داخلی استفاده میشه که نوع غالب 6 هست!فاصله پیکسل ها از همدیگه یعنی دات پیچ تعیین کننده حداقل فاصله بهینه مشاهده تابلو میشه .به طور مثال برای نوع 6 ، 4 الی 6 متر و برای نوع 4 ، 2 الی 4 متر استفاده میشه
    مورد افزایش فاصله رو من نشنیدم چون همونطور که خودتون گفتین بعث عدم یکنواختی فونت میشه و مشکل ایجاد میکنه!البته افزایش سطر شاید در گذشته با مشکلاتی فراهم بود ولی الان با شیفت رجیستر و درایور ساده به سادگی صورت میگیره و مشکلی از این بابت نیست

13. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر نموده اند:

(IOJOI) (08-17-2014)

برای محیط های بیرونی فاصله led ها از هم چقدره؟و حداقل فاصله بهینه مشاهده تابلو چقدر میشه؟در این تابلو ها هم از led پنج میل استفاده میشه؟
    در مورد رنگ هم یه توضیح بدید:
    چرا اکثر تابلو ها قرمز رنگند؟چون ارزون تره و رنگ قرمز دوام بیشتری داره؟برای محیط های داخلی و بیرونی چه رنگی رو پیشنهاد میدید؟چه رنگی با وجود معایب ولی قشنگ تر درمیاد؟

برای محیط بیرونی از دات پیچ 10 به بالا!برای دات پیچ 10 حداقل فاصله بهینه 8 الی 10 متر می باشد.
    در تابلوهای بیرونی نیز از سه نوع SMD، 3 میل و 5 میل اوال استفاده میشه
    علت انتخاب رنگ قرمز برمیگرده به دو دلیل:اول اینکه فناوری ساخت ال ای دی با رنگ قرمز شروع شد و رنگ غالب قرمز هست و دوم اینکه روانشناسی انسان به گونه ای هست که به رنگ قرمز بیشترین واکنش را نشان میده برای همین در هر نقطه ای که رنگ قرمز باشه نظر شما رو جلب میکنه!
    مشخصا رنگ قرمز بیشترین کاربرد و کارایی رو داره و پیشنهاد من هم همین رنگه!

موفق باشید

16. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر نموده اند:

(IOJOI) (08-17-2014)

-از led مات-خودرنگ استفاده نمیکنند؟از نظر قیمت خیلی ارزون تر درمیاد؟مارک معروف و با کیفیتی در بازار برای مات هست؟برای استفاده در شب و محیط کم نور مناسبه؟
    -اوال ها هم کمی مات رنگند و مثل کلاهی ها که مثل دونه الماس دیده میشن بعد از نصب قشنگ درمیان؟
    -کدوم نوع از led ها زاویه دید بهتری دارن؟مثلا اوال ها کاملا گرد نیستن اینا زاویه دیدشون خوبه؟جهت انحناشون در زمان نصب مهمه؟
    -LED های شیشه ای (هایبرایت)-لیزری چه تفاوتی با کلاهی میکنند؟
    شرمنده که زیاد سوال میپرسم.

صفحه 1 از 9 123 ... آخرینآخرین

باز و بسته کردن مجوز های ارسال و ویرایش