صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18

موضوع: آموزش نصب سنسور دما بر روی کنترلرهای HD

مدیریت سایت LightIran آواتار ها
    تشکر شده 1,490 بار در 646 پست

آموزش نصب سنسور دما بر روی کنترلرهای HD

کارت های کنترل HD از تولیدات شرکت Huidu چین هستند. این کارت ها دارای امکانات متنوعی همچون نمایش ساعت، تاریخ و همچنین دما می باشند. این کارت های جهت نمایش دما نیاز به سنسور دما دارند که باید به هر کارت کنترل لحیم شود.
    سنسور دمای مورد استفاده در کارت های کنترل HD سنسور DS18B20 از شرکت Dallas Semiconductor است. این سنسور قابلیت اندازه گیری دما از بازه 55C- تا 125C را دارا می باشد. پروتکل ارتباطی این سنسور ها One-Wire است لذا جهت کارکرد تنها نیاز به یک خط داده دارند. این سنسور ها در بسته بندی (Package) های متنوعی تولید می شوند که نوع متداول آن TO-92 است که همانند ترانزیستورهای معمولی می باشد. نمای این سنسور را در تصویر زیر می توانید مشاهده نمایید:

حال به موضوع اصلی این مقاله یعنی نحوه اتصال این سنسور به کارت کنترل می پردازیم.
    بر روی کارت های کنترل شرکت HD در تمامی نسل های آن از جمله نسل سوم ونسل چهارم محلی مشخص جهت نصب این سنسور وجود دارد. در تصاویر زیر می توانید محل نصب این سنسور در نسل سوم و چهارم را مشاهده نمائید:

نسل چهارم

نسل سوم
    سنسور DS18B20 در انواع بسته بندی تولید می شود ولی نوع متداول آن به شکل ترانزیستور(TO-92) است. در شکل زیر می توانید یک نمونه از آن را مشاهده نمائید:

جهت نصب سنسور بر روی کارت کنترل باید به طرف نیم دایره سنسور توجه شود که با محل نیم دایره مشخص شده روی کارت منطبق باشد. به تصویر زیر توجه نمائید:

بعد از جایگذاری صحیح سنسور آن را از پشت و یا جلوی کارت لحیم نمائید.
    حال می توانید از طریق بخش دما در نرم افزار HD2013-14 از امکان نمایش دما استفاده نمائید.

انجمن تخصصی لایت ایران
    You can if you want!Trust Me
    تنها غیرممکن غیرممکن است پس تلاش کنید!

2. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر کرده اند:

(IOJOI) (11-11-2014),hoomn (12-02-2014)

کاربر عادی salahaddin آواتار ها
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    اگه رو برد نصب بشه دمای داخل تابلو رو نشون میده.نبابد از تابلو بیاریمش بیرون؟! قیمت سنسوری که رایجه چنده؟

مدیر انجمن agraphic آواتار ها
    تشکر شده 134 بار در 94 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط salahaddin نمایش پست ها
    اگه رو برد نصب بشه دمای داخل تابلو رو نشون میده.نبابد از تابلو بیاریمش بیرون؟! قیمت سنسوری که رایجه چنده؟
    خب این که مشخصه!شما هر جایی میخای دماش رو نشون بدی اونجا بذار با سیم بهش وصل کن!سنسورش هم که تو فروشگاه هست و 3 تومنه

کاربر عادی alialiali100055 آواتار ها
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سلام
    خسته نباشید
    من یه کارت a40 دارم سنسور 18b20 رو روش نصب کردم اما توی نرم افزار اچ دی 2013 یا دما ها رو از کادر بیرون میزنه توی خروجی رو تابلو حتی اگه centr بذارم . و هم اینکه بعضی led ها کم نور روشن میشن در جاهایی که نباید روش باشن . در ضمن توی خود نرم افزار خوبه ها توی تابلو نشون نمیده یا از کادر خارجه یا دو تا c کنار هم جلوی یه عدد ثابت 2 میاد . اما متن و افکت و اینا رو خوب نشون میده
    ممنون

مدیر انجمن agraphic آواتار ها
    تشکر شده 134 بار در 94 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط alialiali100055 نمایش پست ها
    سلام
    خسته نباشید
    من یه کارت a40 دارم سنسور 18b20 رو روش نصب کردم اما توی نرم افزار اچ دی 2013 یا دما ها رو از کادر بیرون میزنه توی خروجی رو تابلو حتی اگه centr بذارم . و هم اینکه بعضی led ها کم نور روشن میشن در جاهایی که نباید روش باشن . در ضمن توی خود نرم افزار خوبه ها توی تابلو نشون نمیده یا از کادر خارجه یا دو تا c کنار هم جلوی یه عدد ثابت 2 میاد . اما متن و افکت و اینا رو خوب نشون میده
    ممنون
    سلام
    کارت اصل هست یا کپی؟کارت کپی هزار و یک مشکل داره احتمالا اینم یکی از مشکلاتشه

تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سلام
    از کجا بفهمم کپی هست یا نه ؟ از ظاهرش میشه فهمید ؟ من خریدم اما نگفت اصل میخوای یا نه و با قیمت 30 هزار تومان خریدم . زنگ زدم از فروشنده پرسیدم میگه برعکس زدی از دیتا شیتش بخون . گفتم من از شکل روی برد جهتش رو زدم . یه نکته . ایا 2013 بودن یا 2014 بودن برنامه اچ دی تاثیری دارد ؟*چون به هر حال در هر دو خالت دما را نشان نمیدهد . و احتمال 99 درصد اصل است اخه من روی 2 تا تابلو کار کردم سنسور رو . هر دو همین مشکل رو دارد .
    ویرایش توسط alialiali100055 : 01-10-2015 در ساعت 11:27 PM

از رووپشت بورد عکس بگیرین و اینجا قرار بدین تا بگیم اصل هست یا کپی؟!
    در ضمن از سلامت سنسورتون اطمینان دارید؟با سنسور دیگه ای امتحان کردید؟سنسور احتمال خرابیش بیشتر از خود بورده مخصوصا که سنسورها انواع اصل و کپی دارن.
    البته مشکلاتی که شما گفتین بیشتر به پردازش کارت برمیگرده تا ایراد سنسور!بدون سنسور امتحان بکنید احتمال زیاد دوباره همون رفتار رو نشون میده

تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سلام این از بردم و سنسورم .
    http://8pic.ir/images/bhsmkixv96vl2i763npv.jpg

در ضمن حالا که زحمت میکشید جواب میدید . برنامه اچ دی 2014 رو خیلی ها استفاده میکنند ! اما من خودم استفاده میکنم یا تابلو خاموش میشه بعد چند باز اجرای برناوه یا روی یه برنامه گیر میکنه نیمره ادامشو برای همین همش از 2013 استفاده میکنم . راهی نداره ؟ اخه من به فونت و ساعت فارسی 2014 خیلی نیاز دارم .
    ویرایش توسط alialiali100055 : 01-11-2015 در ساعت 07:34 PM

دوست عزیز عکس واضح از پشت و روی بورد قرار بدین.بدین صورت نمیشه تشخیص داد.

تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سلام بدون کم کردن کیفیت اپلود کردم . متاسفانه تابلو در دسترس نیست که از پشتش بگیرم . اما میشه بگید راه تشخیسش چیه که اه بازم بخوام بخرم هشیار باشم ؟
    در ضمن حالا که زحمت میکشید جواب میدید . برنامه اچ دی 2014 رو خیلی ها استفاده میکنند ! اما من خودم استفاده میکنم یا تابلو خاموش میشه بعد چند باز اجرای برناوه یا روی یه برنامه گیر میکنه نیمره ادامشو برای همین همش از 2013 استفاده میکنم . راهی نداره ؟ اخه من به فونت و ساعت فارسی 2014 خیلی نیاز دارم .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع

باز و بسته کردن مجوز های ارسال و ویرایش