نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: ساخت نوار LED

کاربر عادی hamed_avr آواتار ها
    تشکر شده 25 بار در 20 پست

ساخت نوار LED

سلام خدمت دوستان محترم
    میخواستم در مورد نوار led که با داکت درست میکنن بپرسم. اگه اطلاعاتی در این زمینه دارین لطفا راهنمایی کنید.
    و اینکه اگر متراژ کار بالا باشه به چه صورت فلاشر و وصل مکنیم؟ و اینکه اگه بخوام سه رنگ باشه چه طوره؟
    ممنون از راهنماییتون

مدیر انجمن agraphic آواتار ها
    تشکر شده 133 بار در 94 پست
    سلام
    یک نمونه که من دیده بودم کل ال ای دی ها رو سری کرده بود و با یه یکسوساز پل به برق شهر وصل کرده بود ولی کار درستی نیست این کار!چون بعد یه مدت بخاطر نوسانات برق ال ای دی ها مشکل دار میشه!
    بهترین کار سیستم عین ریسه های معمولیه!یعنی چند تا چند تا با هم سری بشن و یه مقاومت بینشون باشه بعد با هم موازی بشن!
    برای متراژ کار هم مشکل فلاشر مگه وجود داره؟الان فلاشر تا 10 آمپر هست.فکر کنم همین فلاشر که تو فروشگاه هست تا 10 آمپر جواب میده راحت!
    برا سه رنگ میشه از ال ای دی RGB استفاده کرد ولی یه مشکلی ال ای دی کلاهی های RGB داره اینه که نمیشه به صورت سری موازی کردشون(شاید من بلد نیستم )
    البته برای سه رنگ شدن میشه از سه تا ال ای دی جدا جدا استفاده کرد

کاری که درگیرشم 27 متره نمیدونم باید با فلاشر چند کاناله درایوش کنم .از نظر امپر مشکلی نداره فقط در حال حاظر همین فلاشر هست خودم تا 24 کانال و مشکل ندارم ولی اگه بخوام سه رنگ بشه و هر متر و یک کانال در نظر بگیرم ، 54 کانال میشه که کار با مشکل مواجه میشه.

مدیریت سایت LightIran آواتار ها
    تشکر شده 1,456 بار در 643 پست
    چه لزومی داره برای هر متر یک کانال در نظر بگیرین؟
    شما تا محدوده مجاز فلاشر خودتون به هم دیگه متصل بکنین اگر هم فلاشر خودتون از لحاظ آمپر مشکل داشته باشه می تونید از فلاشر آمپر بالا فروشگاه استفاده کنید که در بدترین حالت تا 10 آمپر استفاده میشه
    You can if you want!Trust Me
    تنها غیرممکن غیرممکن است پس تلاش کنید!

سلام ببخشید دیر اومدم. فلاشرم از نظر امپر کم نداره ولی نمیدونم چه طور باید قسمت بندی کنم که با 24 کاناله بتونم تمام 27 مترو کنترل کنم . اخه سه رنگم باید باشه .

مدیریت سایت LightIran آواتار ها
    تشکر شده 1,456 بار در 643 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_avr نمایش پست ها
    سلام ببخشید دیر اومدم. فلاشرم از نظر امپر کم نداره ولی نمیدونم چه طور باید قسمت بندی کنم که با 24 کاناله بتونم تمام 27 مترو کنترل کنم . اخه سه رنگم باید باشه .
    خب همه سه کانال رو با هم موازی کنین و سر آخر به سه کانال وصل کنین!دیگه فکر کردن روش نداره!در ضمن تو بازار آر جی بی درایور هست که میتونید استفاده کنید!
    You can if you want!Trust Me
    تنها غیرممکن غیرممکن است پس تلاش کنید!

باز و بسته کردن مجوز های ارسال و ویرایش