نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: نرم افزاری برای ارتباط برخط با تابلو روان؟

کاربر تازه وارد avrinsoft آواتار ها
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نرم افزاری برای ارتباط برخط با تابلو روان؟

سلام ،من تازه با این تالار آشنا شدم،من برنامه نویس هستم،می خواستم برنامه ای بنویسم که بصورت لحظه ای اطلاعاتی که می خواهم بر روی تابلو نمایش بده ،مثل تابلو های موجود در سالن های فوتبال و با کامپیوتر با پورت سریال ارتباط داشته باشه،فقط مشکل اینجاست که برای یک تابلو 60*180 چطوری باید ورودی بدیم .ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    ویرایش توسط avrinsoft : 10-03-2014 در ساعت 04:02 PM

مدیریت سایت LightIran آواتار ها
    تشکر شده 1,456 بار در 643 پست
    سلام دوست عزیز
    اولا ورودتون به انجمن رو تبریک میگم دوما در مورد سوالتون متاسفانه چنین چیزی وجود نداره و یا بهتر بگم در بازار ایران وجود نداره!
    تمامی بردهای کنترل تابلو روان و یا اکثرا دارای رابط سریال برای برنامه ریزی هستن ولی مشکلی که وجود داره اینه که برای برنامه ریزی از نرم افزار انحصاری خودشون باید استفاده بشه و در غیر اینصورت نمیتونین کاری بکنین مگر اینکه بتونین روند ارسال داده از کامپیوتر به برد رو به روشی بررسی و نحوه انجام این کار رو بررسی کنید.
    البته یک مدل کنترلر در بازار دنیا وجود داره که دقیقا همین چیزی هست که شما نیاز دارین و روش دوم هم اینه که از چند شرکت فعال در زمینه تولید تابلو روان تقاضای همکاری داشته باشید تا برای شما برد سفارشی بر اساس نیازتون تولید بشه!
    در کل اگر نیاز خودتون رو دقیقتر بفرمایید شاید از دوستان برنامه نویس همین انجمن هم بهتون کمک داده بشه

موفق باشید
    You can if you want!Trust Me
    تنها غیرممکن غیرممکن است پس تلاش کنید!

3. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر نموده اند:

avrinsoft (10-03-2014)

تشکر شده 0 بار در 0 پست
    ممنون از پاسختون دوست عزیز
    چند تا برنامه دانلود کردم،همونطور که گفتید هر شرکت واسه خودش یه برنامه مخصوص داره،چه اطلاعات اولیه ای لازمه،شما نمونه ای دارین لطف کنید اینجا قرار بدید.نمونه داده ای که به تابلو ارسال میشهفقط همینو نیاز دارم،یعنی اون داده ها بر چه اساسی نوشته میشه.

دوست عزیز هر شرکتی روند ارسال خاص خودش رو میتونه داشته باشه و تا به حال هیچ شرکتی این مورد رو آشکار اعلام نکرده و صد در صد هم نخواهد کرد ولی در کل اطلاعات انتقالی به تابلو روان ابتدا داخل نرم افزار تابلو روان نوشته میشن که در اون فونت نوشته، سایز و مباحث دیگه اعمال میشه!
    هر ماژول تابلو روان (تک رنگ) اندازه ای 16 در 32 دارد و دقیقا به همین تعداد نیز روی آن ال ای دی که هر کدام یک پیکسل از تصویر را تشکیل می دهند وجود داره!حالا شما با توجه به مکانیزم داخلی ماژول و اندازه تابلوتون باید دیتا رو به این ماژول ها منتقل کنین!یعنی شما ابتدا کل متن رو به وسیله نرم افزاری که میخاین بنویسین باید به تکه های 16 در 32 پیکسلی تقسیم کنید و با روند خاصی به برد کنترل خودتون ارسال کنید تا برد هم با توجه به روند ماژول اون ها رو منتقل کنه!
    البته همونطور که گفتم لازمه همه اینها نیازمند آشنایی با سخت افزار تابلو روان و روند انتقال داده ها رو داره که فکر نمیکنم شما در این زمینه تخصصی داشته باشید!در 2-3 روز آینده مقاله ای تخصصی در زمینه ساختمان داخلی ماژول ها در انجمن قرار داده میشه که میتونه براتون مفید باشه!
    در ضمن نگفتید قصدتون نمونه سازی هست و یا قصد تولید تعداد دارید!؟
    موفق باشید

6. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر کرده اند:

agraphic (10-03-2014),avrinsoft (10-03-2014)

تشکر شده 0 بار در 0 پست
    یه شرکت خودروسازی از من خواسته این پروژه رو براشون اجرا کنم ،تابلو روان هست که چند تا داده باید از نرم افزار گرفته بشه و در تابلو نمایش داده بشه ،فکر نمی کردم به این سختی باشه، به هر حال ممنون ازتون،فقط یه دانش اولیه می خواد این کار و وقت زیاد.
    با سپاس

این کنترلر میتونه نیاز شما رو برآورد کنه:
    http://www.led595.com/English/GoodDetail/24.htm

9. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر کرده اند:

agraphic (10-03-2014),avrinsoft (10-03-2014)

باز و بسته کردن مجوز های ارسال و ویرایش