نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: کادر دور تابلو

کاربر تازه وارد srajaee آواتار ها
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

Lightbulb کادر دور تابلو

سلام
    یک سوال در خصوص کادر دور تابلو دارم اگر لطف کنید راهنمایی کنید
    برای کادر دور تابلو که به صورت چرخشی میسازن روش چیدن ال ای دی ها به چه صورت هست؟ فرضا اگر برای نوشته ها ال ای دی ها رو به فاصله دو میلی متر از هم قرار بدیم آیا برای کادر دور هم دور تا دور تابلو را کامل به همین انسجام و با فاصله دو میلی باید ال ای دی بچینیم؟ خیلی ال ای میشه برای این کادر دور تنها
    برای افکت ال ای دی های دور تا دور رو به 4 دسته تقسیم کرده و از 4 کانال فلشر برای افکت آن استفاده می کنیم؟
    یک سوال هم در خصوص نحوه اتصال ال ای دی ها دارم. اینکه آیا واقعا روش سری موازی بهتره و چرا؟ چون روش موازی سری خیلی سریعتر و راحت تر کار پیش میره و اگر در محاسبات مدار و استفاده از مقاومت مناسب به درستی عمل بشه فکر نمی کنم از نظر منطقی ضعفی نسبت به روش سری موازی داشته باشه؟ یا من اشتباه می کنم؟ اگر یک ال ای دی بسوزه ممکنه اتصال کوتاه بشه و اینطوری مشکل ساز بشه در روش موازی سری یا همیشه اتصال باز میشه در صورت سوختن؟
    ببخشید طولانی شد

کاربر عادی r0935899 آواتار ها
    تشکر شده 46 بار در 27 پست
    سلام
    درمورددورتابلوبستگی به سلیقه وتوافق طرفین داره
    من پیشنهاد میکنم ازrgbنواری آی سی دار استفاده کنی خیلی جذاب ترمیشه

درموردسری موازی وموازی سری
    من همه راههاروامتحان کردم ازهمه بی دردسرتر همین روش سه تایی سری بعدموازی کردنه
    وگرنه راه برای راحت ترکردن کارزیاده
    موفق باشید
    [SIZE=4]
    سخن راست قسم ندارد.
    بجای اینکه به تاریکی لعنت بفرستیدبامایک لامپ روشن کنید.
    [/SIZE]

3. کاربران زیر از این پست مفید r0935899 تشکر کرده اند:

LightIran (10-07-2014),srajaee (10-07-2014)

تشکر شده 0 بار در 0 پست
    ممنون از پاسخ و پیشنهادت دوست عزیز اما اگر بخوام از همین ال ای دی ها استفاده کنم می خواستم بدونم چطوری میشه چون از نظر قیمت فکر کنم این ها باصرفه تر باشند؟
    بقیه دوستان هم اگار اطلاعاتی دارند در خصوص سوال ها ممنون میشم راهنمایی کنند.

مدیر انجمن agraphic آواتار ها
    تشکر شده 133 بار در 94 پست
    اگر برای به صرفه بودن بخواین که ریسه هم تنوعش بیشتره و هم قیمتش کمتره!شما فرض کنین یه کادر دارین 4 متری!ریسه 3528 متری حدود 7-8 تومن هست که 4 مترش میشه حداکثر 32 تومن!
    برای ال ای دی معمولی 4 متر حدود 560 تا ال ای دی میبره که با فرض ال ای دی 400 تومن میشه حدود 240 تومن!مشخصا ریسه دورش برا مشتری میصرفه!
    حالا خودتون بازم یه مقایسه بکنید. در مورد لحیم کاری و باقی چیزا بازم ریسه راحت تره چون زمانی براش لازم نیست ولی یه عیب دارن اونم اینکه زود خراب میشن مخصوصا اگر از این نمونه های باشه که متری 5-6 تومن هست که مزخرفه!

6. کاربران زیر از این پست مفید agraphic تشکر نموده اند:

srajaee (10-07-2014)

تشکر شده 0 بار در 0 پست
    نتیجه کار با کدوم بهتر میشه؟ این ریسه ها چطوری هست افکتشون؟
    من برای خودم می خوام بسازم و همون دونه ای صد تومن پام میفته. اگر زحمت بکشی روش کار با همون ال ای دی معمولی رو هم یه توضیح مختصر بدی ممنون میشم. اینکه با چه تراکمی چیده بشن یعنی با همون فاصله دو میل می چینن یا نه و برای افکت دادن بهش چنتا دسته می کنن و از چند کانال فلاشر استفاده میشه؟
    ممنون

مدیریت سایت LightIran آواتار ها
    تشکر شده 1,456 بار در 643 پست
    سلام دوست عزیز
    همیشه برای هر موردی باید در نظر داشته باشید که چه گزینه ای مد نظرتون هست!اگر صرفا دنبال هزینه کمتری باشین مشخصا همونطوری که دوستان راهنمایی کردن ریسه RGB براتون بهتره البته چون شما حالتی چرخشی مدنظرتون هست نوع 3528 براتون بهتره!ریسه های ال ای دی برای کنترل از کنترلرهای ریموت دار استفاده میکنن که افکت های مرتبط از طریق اون کنترلر تنظیم میشه!البته امکان استفاده بوسیه فلاشرهای موجود هم وجود داره!
    در مورد زیبایی کار معمولا اگر درست کار رو انجام بدین نوع معمولی بهتر جواب میده!چون در بخش بندی دسته ها هیچ محدودیتی وجود نداره و شما می تونین به تعداد دلخواه دسته انتخاب کنید.
    روند کار برای این روش به این صورته که شما ابتدا باید کل تابلو رو به روش سری(یعنی یک مقاومت سری) درست کنین ولی دسته ها رو به هم متصل نکنین. ما فرض میگیریم کل تابلوی شما به صورت خط زیر باشه:

-----------------------------------------------------
    با مثال توضیح میدم براتون ملموس باشه.فرض می گیریم تعداد ال ای دی های دور کادر 180 عدد سبز باشه که شما به صورت سه عددی با هم سری کرذین که در این صورت 60 دسته دارید.
    حالا شما میخواین کل کادر رو به 5 گروه مساوی تقسیم کنید.برای اینکار باید کل تعداد دسته ها رو به پنج تقسیم کنید که میشه 12 !یعنی شما 5 گروه 12 تایی دارید حالا چون میخواید افکت حرکت براشون اعمال بشه شما باید به صورت زیر عمل کنید:
    - - - - - - - - - -
    خب شما پنج رنگ رو به ازای هر گروه مشاهده میکنید شما باید به این صورت عمل کنید که رنگ های قرمز رو تا انتها با هم موازی کنید یعنی مثبت هر دسته به دسته دیگر و و منفی همون دسته به منفی دسته هم رنگ دیگر.
    بعد از اینکار شما با فاصله 4 دسته در میان کل گروه رو به هم وصل کردین.در انتها از هر گروه دو سیم خروجی دارید که باید به فلاشرهای موجود وصل کنید که معمولا فلاشرهای موجود دارای مثبت مشترک هستند که یعنی شما مثبت تمام گروه ها رو به هم و منفی رو به هر کانال وصل کنین.

توجه: چون سر در گم نشین از سه واژه عدد، دسته و گروه استفاده کردم که به صورت زیر بزرگتر میشن:
    عدد >> دسته >> گروه

موفق باشید
    You can if you want!Trust Me
    تنها غیرممکن غیرممکن است پس تلاش کنید!

9. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر کرده اند:

farhad4b2 (04-09-2015),srajaee (10-07-2014)

تشکر شده 0 بار در 0 پست
    ممنون متوجه شدم.
    با این حساب همون ال ای دی معمولی بهتره چون هم افکتش دست خودمونه راحت و هم اینکه ظاهرا عمر مفید اون ریسه ها طبق گفته دوستان جالب نیست و با این حساب فایده نداره.
    فقط با همین ال ای دی های معمولی به این روش بخوام کادر بزنم بهترین و زیباترین حالتش همین چیدن ال ای دی ها به صورت متراکم و به فاصله دو میل از هم هست یا بیشتر فاصله میدن برای کادر دور؟ منظورم از نظر جلوه و زیبایی کار هست نه هزینه.
    باز هم ممنون از همه دوستانی که راهنمایی کردن.

مدیریت سایت LightIran آواتار ها
    تشکر شده 1,456 بار در 643 پست
    برای کادر فاصله بیشتر بردارین چون مهم نیست که نزدیک باشه و در ضمن برای گروه بندی راحتترین و دستتون بازه! چون کار اولتونه بهتره زیاد روی زیبایی مانور ندین چون دچار مشکل میشین!
    You can if you want!Trust Me
    تنها غیرممکن غیرممکن است پس تلاش کنید!

باز و بسته کردن مجوز های ارسال و ویرایش