نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: **کمک*** اموزش ساخت فلاشر

کاربر تازه وارد Amir996 آواتار ها
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

جدید **کمک*** اموزش ساخت فلاشر

سلام دوستان
    من مدتی وارد ساخت تابلو ثابت شدم ولی متاسفانه کسی حاظر نمیشه مشخصات و ساخت مدار فلاشر رو به کسی بده نمیدونم جای تاسف هست یا خوشحالی که برخی افراد به دنبال سود هستند فقط
    بنده فلاشر رو از هر جایی که تهیه کردم متاسفانه رویه ترانزیستور رو با سمباده محم سیقل دادن که اصلا چیزی خونده نمیشه
    قیمت ها هم فوق العاده بالا میگن
    میخواستم بدونم ایا این انجمن بزرگواری هست که فایل یا شماتیکی از مدار ساخت این نوع فلاشر رو برامون بزاره و یا اموزش بده
    کانال و امپر هم هرچقدر بالاتر بهتر اگه که هر مدل اموزششو دارین بزارین باز ممنونتون میشم که گره ای از کار ما برداشته شده
    یا حق

2. کاربران زیر از این پست مفید Amir996 تشکر نموده اند:

hamidi (04-21-2015)

مدیریت سایت LightIran آواتار ها
    تشکر شده 1,350 بار در 606 پست
    سلام
    در مورد ساخت فلاشر آموزش و یک نمونه فلاشر کاربردی در خود انجمن هست و می تونین استفاده کنین. در مورد ترانزیستورها و مدار داریور چون تنوع زیاد هست به خود سازنده واگذار شده که البته در همون مبحث آموزش ساخت فلاشر توضیحات کافی هست و میتونین استفاده کنین. در کل اگر شما صرفا برای خودتون قصد ساخت فلاشر رو دارین منطقی نیست نسبت به تولیدش اقدام کنید چون علاوه بر صرف زمان و وقت زیاد جهت برنامه نویسی و عیب یابی، هزینه های زیادی رو برای شما هم در پی خواهد داشت که بر فرض و با گفته های شما مبنی بر گران بودن فلاشرهای موجود در بازار، در نهایت خواهید دید که فلاشر ساخته شده توسط شما هزینه های بیشتری داشته و در واقع توجیه اقتصادی نداره.
    مشخصا به مانند سایر علاقمندان رشته الکترونیک شما هم دوست دارید هر چیزی رو با دستهای خودتون بسازید ولی هر چیزی ارزش اینکار رو نداره. در ایران این مسئله متاسفانه وجود داره و یک کار به دفعات انجام میشه. شما در ابتدای مسئله به هزینه اشاره می کنید ولی با حساب سر انگشتی خواهید دید که هزینه های ساخت برای شما نه تنها کمتر نخواهد شد بلکه شاید بیشتر هم خواهد شد.
    به طور نمونه برای فلاشر 14 کاناله ریز هزینه ها عبارتند از:
    14 ترانزیستور = 950 * 14 = 13300 تومان
    فیبر مدار چاپی (حداقل چاپ حدود 400 فیبر ) = 1500 تومان
    میکروکنترلر = 3500 تومان
    ترمینال های خروجی و ورودی = 2400 تومان
    ولوم و یا کلید = 300 - 500 تومان
    مقاومت، ال ای دی و قطعات جانبی = حدود 2000 تومان
    هزینه های مونتاژ = 1000 تومان

مجموع حدود 24000 تومان خواهد شد.در حالی که همین فلاشر در بازار به مبلغ 34000 تومان برای قیمت تک فروشی هست و اگر خریدتون بالا باشه میتونین به قیمت 30000 تومان هم خریداری کنید.در واقع توجیه اقتصادی برای کسی که صرفا برای خودش میخواد استفاده کنه نداره. اگر بر فرض برای فروش بازاری هم بخاین نیاز به بازاریابی و سیستم قوی توزیع دارین که مشخصا در دسترس ندارین.
    در هر حال این موارد رو حتما باید در نظر داشته باشید.علت این توضیحات هم درخواست اکثر دوستان برای موارد این چنینی در انجمن بود. البته سر آخر انتخاب با خود شما هست و به قول معروف صلاح ملک خویش خسروان دانند و نمیشه کسی رو به کاری مجبور یا از کاری منع کرد.
    اگر برای ساخت مشکلی داشتید لطفا در ادامه مبحث فلاشر 8 کاناله مطرح کنید تا جوابتون رو دریافت کنید و از ارسال چندباره یک سوال در چند بحث خودداری کنید.

موفق باشید
    You can if you want!Trust Me
    تنها غیرممکن غیرممکن است پس تلاش کنید!

4. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر کرده اند:

Amir996 (04-21-2015),kakavand2000 (02-09-2016),nicebluesky (01-16-2016)

تشکر شده 3 بار در 3 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط LightIran نمایش پست ها
    سلام
    در مورد ساخت فلاشر آموزش و یک نمونه فلاشر کاربردی در خود انجمن هست و می تونین استفاده کنین. در مورد ترانزیستورها و مدار داریور چون تنوع زیاد هست به خود سازنده واگذار شده که البته در همون مبحث آموزش ساخت فلاشر توضیحات کافی هست و میتونین استفاده کنین. در کل اگر شما صرفا برای خودتون قصد ساخت فلاشر رو دارین منطقی نیست نسبت به تولیدش اقدام کنید چون علاوه بر صرف زمان و وقت زیاد جهت برنامه نویسی و عیب یابی، هزینه های زیادی رو برای شما هم در پی خواهد داشت که بر فرض و با گفته های شما مبنی بر گران بودن فلاشرهای موجود در بازار، در نهایت خواهید دید که فلاشر ساخته شده توسط شما هزینه های بیشتری داشته و در واقع توجیه اقتصادی نداره.
    مشخصا به مانند سایر علاقمندان رشته الکترونیک شما هم دوست دارید هر چیزی رو با دستهای خودتون بسازید ولی هر چیزی ارزش اینکار رو نداره. در ایران این مسئله متاسفانه وجود داره و یک کار به دفعات انجام میشه. شما در ابتدای مسئله به هزینه اشاره می کنید ولی با حساب سر انگشتی خواهید دید که هزینه های ساخت برای شما نه تنها کمتر نخواهد شد بلکه شاید بیشتر هم خواهد شد.
    به طور نمونه برای فلاشر 14 کاناله ریز هزینه ها عبارتند از:
    14 ترانزیستور = 950 * 14 = 13300 تومان
    فیبر مدار چاپی (حداقل چاپ حدود 400 فیبر ) = 1500 تومان
    میکروکنترلر = 3500 تومان
    ترمینال های خروجی و ورودی = 2400 تومان
    ولوم و یا کلید = 300 - 500 تومان
    مقاومت، ال ای دی و قطعات جانبی = حدود 2000 تومان
    هزینه های مونتاژ = 1000 تومان

مجموع حدود 24000 تومان خواهد شد.در حالی که همین فلاشر در بازار به مبلغ 34000 تومان برای قیمت تک فروشی هست و اگر خریدتون بالا باشه میتونین به قیمت 30000 تومان هم خریداری کنید.در واقع توجیه اقتصادی برای کسی که صرفا برای خودش میخواد استفاده کنه نداره. اگر بر فرض برای فروش بازاری هم بخاین نیاز به بازاریابی و سیستم قوی توزیع دارین که مشخصا در دسترس ندارین.
    در هر حال این موارد رو حتما باید در نظر داشته باشید.علت این توضیحات هم درخواست اکثر دوستان برای موارد این چنینی در انجمن بود. البته سر آخر انتخاب با خود شما هست و به قول معروف صلاح ملک خویش خسروان دانند و نمیشه کسی رو به کاری مجبور یا از کاری منع کرد.
    اگر برای ساخت مشکلی داشتید لطفا در ادامه مبحث فلاشر 8 کاناله مطرح کنید تا جوابتون رو دریافت کنید و از ارسال چندباره یک سوال در چند بحث خودداری کنید.

موفق باشید
    خیلی ممنون از پاسختون
    ولی من چند وقته تابلو میزنم ولی فلاشر هارو اماده میخریدم از کسایی که هم میسازن هم خودشون استفاده میکنن
    قیمت اینجا که بنده شهرستان هستم خیلی بالاست
    ممنون میشم لینک فلاشر رو بهم بدیدی

فقط بنده طریقه نصب ترانزیستور به مگا هشت رو بلد نیستم که ای سی نسوزه
    لطف کنید مدل ترانزیستور و یه نقشه ای بهم بدید که بتونم بسازم

6. کاربران زیر از این پست مفید Amir996 تشکر نموده اند:

kakavand2000 (02-09-2016)

حتما لزوم نداره که از شهر خودتون بخرید میتونید از فروشگاه های اینترنتی در سراسر کشور خریداری کنید. در فروشگاه انجمن یک نمونه هم وجود داره که توسط خودتون بعدا میتونید برنامه نویسی بکنید.

8. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر کرده اند:

Amir996 (04-22-2015),kakavand2000 (02-09-2016)

تشکر شده 3 بار در 3 پست
    دوست عزیز من خودم علاقه دارم بسازم
    گفتم شاید کسی باشه راهنمایی کنه
    قصدم اصلا خرید نیس فقط اموزش ساختشو میخوام
    شما به روش خودتون اگه امکانش هست نقشه ای بدید که کمکی باشه برام

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir996 نمایش پست ها
    دوست عزیز من خودم علاقه دارم بسازم
    گفتم شاید کسی باشه راهنمایی کنه
    قصدم اصلا خرید نیس فقط اموزش ساختشو میخوام
    شما به روش خودتون اگه امکانش هست نقشه ای بدید که کمکی باشه برام
    نقشه تکمیلی فلاشر و مدار درایور در داخل آموزش ساخت فلاشر به صورت کامل هست. دیگه خودتون باید با آزمایش بهترین نتیجه رو بگیرین

11. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر کرده اند:

Amir996 (04-22-2015),kakavand2000 (02-09-2016)

تشکر شده 3 بار در 3 پست
    ممنون از پاسختون
    ولی نحوه ی بستن ترانزیستور تو اموزش نیس مستقیم با مقاومت بسته شده نحوه بسته شدن ترانزیستور با ای سی رو میخواستم

دوست عزیز لطفا بیشتر دقت کنید!آخرین پست دقیقا به این موضوع پرداخته شده!لینک زیر:
    http://forum.lightiran.com/post2125.html

کاربر تازه وارد alinonor آواتار ها
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    اگه بتونید تهیه کنید
    فکر کنم به صرفه تر باشه

باز و بسته کردن مجوز های ارسال و ویرایش