نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: چند تا سوال در مورد تابلو ثابت لطفا راهنمایی کنین

کاربر عادی Mehdiparsafar آواتار ها
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

چند تا سوال در مورد تابلو ثابت لطفا راهنمایی کنین

با عرض سلام و خسته دستان فقط چند تا سوال و یا اشکال داشتم برای تابلو ثابت
    من یه طرحی رو در فایل کورل کشیدم و حالا سوال اول وقتی رنگ پس زمینه رو عوض میکنم مثلا سیاه میکنم کل صفحه سیاه میشه ولی داخل نوشته ها سیاه نمیشن و همچنان رنگ سفید دارن
    سوال دوم اینکه چه کار انجام بدم تا طرح کشیده شده یا نوشته شده حذف بشه و فقط جای ال ای دی ها رو صفحه باشه . مثلا برای اماده کردن طرح برای برشکاری هر کاری میکنم طرح حذف نمیشه و همچنان همراه با حاشیه یا پایه های ال ای دی هستش .
    و سوال سوم اینکه طرح من 70 *45 هست. چطور از این سایز پرینت بگیرم و آیا با فرمت پی دی اف ذخیره کنم بدم بیرون پرینت بگیرن آیا با اون سایز اصلی 70در45 رو کاغذ چاپ میشه؟

ممنون از شما

مدیریت سایت LightIran آواتار ها
    تشکر شده 1,456 بار در 643 پست
    با سلام
    جواب سوال اول و دوم شما در آموزش جامع ساخت تابلو ثابت خود انجمن وجود داره!پس لطفا اون رو مطالعه کنید
    برای سوال سوم باید اصل فایل رو در فرمت کورل یا فرمت اتوکد ذخیره کنید و موقع پرینت مقیاس رو روی 1:1 تنظیم کنید!فایل های دیگر بدرد اینکار نمیخوره!

موفق باشید
    You can if you want!Trust Me
    تنها غیرممکن غیرممکن است پس تلاش کنید!

3. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر نموده اند:

omid20 (12-11-2015)

کاربر عادی محمد - و آواتار ها
    تشکر شده 8 بار در 6 پست
    سلام خسته نباشید

دوتا سوال داشتم اول اینکه من از طریق تاپاتالک و با موبایل دارم پیام میفرستم ،میخواستم ببینم پست جدید توی این برنامه از چه طریقی باید ایجاد بشه که سوالمون رو در اون پست و مرتبط با اون بپرسیم
    سوال دوم در مورد مقاومتهای تابلو ثابته در بعضی از تابلوهایی که میسازم مقاومت به طور شدیدی داغ میشه به طوری که نمیشه بهش دست زد . جهت اطلاع باید بگم من ال ای دیها همه رنگها رو سه عددی سری با مقاومت 330میبندم با منبع 12ولت .علت داغ شدن بیش از حد مقاومتها رو اگر توضیح بدید ممنون میشم .

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

کاربر عادی ali110 آواتار ها
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    سلام دوست عزیز این روش شما برای بستن ال ای دی هابرا هر رنگی اشتباست به خاطر این هم هست که مقاومت ها به شدت داغ می کند البته اگه امپر تابلوتون بیشتر از امپر منبع تغذیه تون هم باشه مقاومت به شدت داغ میکنند یه سوال شما سرا راه مثبت منبع تغذیه میذارید یا منفی برای رنگهای که 2ولت اند همین مقاومتی که میزارید مناسب ولی برای ال ای دی های که 3ولت اند نصف این مقدار مقاومتی که گذاشتید باید رو کار بزنید یعنی مقاومت 150 اهم1/4 وات راستی چند تا ال ای دی استفاده کردید چند امپر گذاشتید
    ویرایش توسط ali110 : 07-29-2015 در ساعت 05:04 PM

تشکر شده 8 بار در 6 پست
    سلام مرسی از جوابتون
    من مقاومتها رو به مثبت وصل میکنم
    البته آمپر منبع تغذیه رو اینجوری حساب میکنم اگر درست باشه
    تعداد مقاومتها یا همون دسته های سری رو در 0/02که همون 20میلی آمپره ضرب میکنم هر چی بدست اومد همون رو میزارم

تشکر شده 1 بار در 1 پست
    اره دوستان مال منم داغ میکنه.منبع نغذیه من 12 ولت 5 آمپر هست و آمپر تابلو 3 آمپر.من برای قرمز 5 تایی زدم با مقاومت 150 اهم و برای سفید آبی سبز سه تایی زدم با مقاومت 330 اهم.ولی باز کمی داغ میکنن و اینم بگم مقاومتارو در مسیر منفی گذاشتم.
    ممنون راهنمایی کنین

تشکر شده 3 بار در 3 پست
    سلام دوست عزیز شما می تونید همون 6تایی قرمز ببندید و سرا راهش یه مقاوت 47 اهم بذارید یا این که همون 6 تای ببندید ویه مقاومت اجری و یا بیشتر بسته به تعداد ال ای دی و امپر تون سرراه مثبت منبع تغذیه بزارید اینجوری هم امپرتون کم میشه و هیچ وقت ال ای دی هاتون اگر با این روش انجام بدید خراب نمیشه البته بگم اگر امپرتون متناسب باشه روش محاسبه امپر برا تابلو های ال ای دی که ال ای دی کلاهی استفاده شده بهتر این که تعداد دسته رو در 15 میلی امپر ضرب کنید و برای ال ای دی اوال جنس خوب تعداد دسته رو در 20تا 25 میلی امپر ضرب کنید البته اگه ال ای دی های فروشگاه باشه و اگر ال ای دی های اوال با شدت نور کم بود شما بهتره همون تعداد دسته رو در 15 میلی ضرب کنید این بهترین حالت برای تابلو ها ال ای دی واین که اگر برای تابلو هاتون از منبع تغذیه صنعتی استفاده بشه بهتره چون احیانا اگه داغ بکنه راحت فن میشه براش گذاشت البته برای خنک کردنشم میشه از المان سرد کننده هم استفاده کرد و این ولتازخروجی دقیق تره و امپر واقعی تر از اداپتور های معمولی است ویادم رفت شما کلاهی کار کردید یا اوال منبع تغذیه تون صنعتی یا ادپتور معمولی

تشکر شده 8 بار در 6 پست
    سلام دوست عزیز
    من ال ای دی کلاهی استفاده کردم مارک اچ جی با منبع تغذیه معمولی 12آمپر واسه 2000تا ال ای دی با مقاومت 330
    پشت تابلو رو رنگ زدم بیرون از مغازه نصب کردم زمانی که نصب کردم دیدم خیلی مقاومتها داغ شده الان بعد یک هفته مشتری زنگ زده و نصب ال ای دی ها خاموش شده رفتم نگاه کردم دیدم از 2000تا ال ای دی فقط حدود 150تا روشنه بقیش خاموشه ،خاموشها رو تست کردم دیدم همش سوخته!حالا من از این تعجب کردم اگر آمپر منبع تغذیه کم باشه باید منبع بسوزه پس علتش چیه که لامپها سوخته ،یه سوال دیگه اینکه مگه مقاومت هم میسوزه؟

تشکر شده 1 بار در 1 پست
    من خودم از منبع تغذیه معمولی استفاده کردم نه صنعتی.از اونایی که شبیه اداپتور لب تابن.از اوال فروشگاه استفاده کردم.و تقریبا با اون مقاومت هایی که استفاده کردم یعنی 150 و 330 اهم برای دسته 5 و 3 تایی حدودا جریان ال ای دی ها شده 11 میلی آمپر.که من فکر کنم خوبه چون هر چه قدر آمپر بالا بره نورشون بیشتر شده و نوشته ای تابلو خوانا نمیشن درست.چون هر چه مقدار مقاومت کم بشه جریان و نور ال ای دی ها هم زیاد میشه

تشکر شده 3 بار در 3 پست
    سلام جناب محمد- و با توجه به این که شما میگید 150 تا از ال ای دی ها روشن مونده به خاطر این که روی هر دسته بیش از امپری که میخواهد افت کرده و دلیلش هم این که مثلا 10 تا از دسته های ال ای دی به دلیل این نزدیک سیم منبع تغذیه هستند امپر بیشتری روشون افت کرده و ال ای دی های دسته هر کدوم میسوزن وکل این 10 دسته میسوزن و خاموش میشن ال ای دی هاخاموشم که امپری نمیکشن پس امپر شون افت میکنه رو دسته های بعدی و به ترتیب همه دسته به دلیل امپری که روشون افت کرده میسوزن و این که مسلما اگههمون 150 تا ال ای دی هایی که شما استفاده کردین اگه میذاشتید همین جور به منبع تغذیه وصل باشه مطمئن باشید همون 150 تا ال ای دی هم میسوخت
    اما راه حل اول این که همه دسته 6تایی ببندید و برای هر دسته همون 47 اهم 1/4 وات بذارید یا به جای این که برای هر دسته یک مقاومت بذارید 3یا 4عدد مقاوت اجری 1اهم 10 وات را باهم سری کرده و سر راه مثبت منبع تغذیه بگذارید و اما راه حل دوم همون جور که بستید باشه و ال ای دی های سوخته را تعویض کرده و پیشنهاد میکنم کل ال ای دی های دسته های که خاموش شده عوض کنید و این هم به خاطر این که اگر ال ای دی یک دسته بسوزه ممکن ال ای دی های بعدی تا مرز سوختن برن یعنی نورشون تفاوت جزئی با ال ای دی نو داشته باشه و با کمترین شوکی دوباره کل دسته ها خاموش میشه به نظر من حتی اون دسته های که نور ال ای دی ها شونم کم شده به کلی عوض کنید و به هیچ عنوان از همون ال ای دی های که دستشون سوخته استفاده نکنیدو سر راه مثبت منبع تغذیه 4 عدد مقاومت اجری 1اهم 10 وات باهم سری کرده و سرا راه مثبت منبع تغذیه بگذارید البته 3 تا میشه سری کرد بستگی داره همون موقعی که وصل کردید 3 تا ازاین مقاومت اجری بشدت داغ میکنن یا نه اگر بشدت داغ نکردن همون 3 تا و گر نه 4 تا و روی هر مقاوت اجری شیلنگ حرارتی بزنید تا اگر داغ شد باعث سو ختن چیزاهای که نزدیکشن نشه و این بگم که همون 4 تا راهم بگذارید داغ میشه نمیگم نمیشه چون به هر حال ازش و لتاز و جریان عبور میکنه و این که شما برای سیم کشی ال ای دی های از چه مقطع سیمی استفاده کردید سیمهای 06 ایفونی استفاده کردید یا سطح مقطع بیشتر یا کمتر و ایا ازسیمهای مفتولی استفاده کردید یا رشته ای چون بازم استفاده از سیم مرغوب هم رو سوختن یا نسوختن ال ای دی ها همون دسته های اولیه که نزدیک به منبع تغذیه هستن تاثیر داره و این روش اول بهتر از روش دوم است چون امپر تون نصف این چیزی هست که الان میخاد یعنی 5امپر اما سوال دومتون در مورد مقاوت خیلی راحت با یه ولتی متر میتونید تست اگه اهمی که نشون داد 10 اهم یا 15 اهم کمتر از مقدار واقعی مقاومت بود سالمه و اگر بش از 15 اهم اختلاف داشت تعویض کنید و این که مقاومت شما اگر روی ان سوخته و کار میکند نشان دهنده ان است که وات مقاوت مورد نظر کم است و باید وات بیشتری رو جایگزینش کنید ودر اخر نظر من این که برای تابلو هایی از ال ای دی های کلاهی استفاده میشن بیش از 10 امپر استفاده نکنید به خاطر ضعیف بودن انها در برابر کمترین شوک مخصوصا اگه ال ای دی کلاهی قرمز ویا زرد باشه اگه نسوزه هم نورشون کم میشه ام یادم رفت بپرسم ال ای دی قرمز استفاده کردید دیگه نه البته بگم مقاومت اجری میزارید تفاوت جزئی تو نورش داره
    ویرایش توسط ali110 : 07-31-2015 در ساعت 03:01 AM

12. کاربران زیر از این پست مفید ali110 تشکر نموده اند:

omid20 (12-11-2015)

باز و بسته کردن مجوز های ارسال و ویرایش