نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: معرفی و بررسی فروشگاه های قطعات الکترونیک و نورپردازی

مدیر انجمن agraphic آواتار ها
    تشکر شده 132 بار در 93 پست

معرفی و بررسی فروشگاه های قطعات الکترونیک و نورپردازی

سلام
    چند وقت پیش میخواستم این بحث رو ایجاد کنم ولی فرصت نمیشد. در چند هفته اخیر اتفاقاتی افتاد که باعث شد که بهتر دیدم این موضوع رو ایجاد کنم تا هم من و هم بقیه درست و منطقی خرید کنن. از اسم موضوع که مشخص هست و قصد داریم به بررسی و معرفی فروشگاه های معروف و فعالی که خودمون از خرید کردیم بپردازیم. من فعلا فروشگاه های قطعات الکترونیکی، نورپردازی ، تابلو روان رو در نظر گرفتم حالا اگر جناب مدیر صلاح دیدن میشه به فروشگاه های دیگه بسطش داد. اولین ها رو هم خودم میزنم تا یه شکل کلی ازش داشته باشیم.

نام فروشگاه : نام فروشگاه
    کیفیت قطعات : عنوان (عالی، خوب، متوسط، بد ، خیلی بد) : اگر توضیحی هم براش داشتین که جلوش باز بنویسین
    قیمت نسبی قطعات : عنوان قبلی
    سرعت عمل و تحویل : باز همون عنوان های قبلی
    مشتری مداری : باز همون روند
    توضیحات : اگر توضیحات دیگه از جمله تجربه خاص باشه هم اینجا بنویسین

-------------------------------------------------

نام فروشگاه : ایران میکرو
    کیفیت قطعات : خوب : کیفیت قطعاتی که من ازشون خریدم متغیر بوده ولی اکثرا خوب بوده
    قیمت نسبی قطعات : خوب : قیمت قطعاتشون اکثرا خوب هست مخصوصا برای خرید تعداد البته هزینه پستی که میگیرن واقعا بده و خیلی خیلی بالاست
    سرعت عمل و تحویل : خیلی بد : بدترین سرعت عمل رو دارند و اصلا نمیشه بر اساس تاریخی که اعلام میکنن حساب کتاب کرد
    مشتری مداری : خوب : اگر بخش مربوط به سرعت عمل رو در نظر نگیریم و فقط برای پشتیبانی باشه متوسط به سمت خوب هست
    توضیحات : من اکثر قطعات ریز رو از اینجا میخرم مثل مقاومت و خازن و اینچیزا. قیمت قطعاتشون برای این چیزا خوبه ولی برای ترانزیستور و آی سی اکثرا جالب نیست و از فروشگاه های دیگه میخرم. هزینه پستیشون واقعا غیرمنصفانه ست و من همیشه با پست سفارشی میزنم تا زیاد گرون نشه. برای سرعت عمل هم که همونجوری که گفتم خیلی دیوونه کنندست. مثلا سفارش اخیرم که زده بوده 1-2 روز حدود 4-5 روز طول کشید تا ارسال کنن یا سفارش قبلترش که داغون بود و حدود 10-12 روز طول کشید ارسال بشه. برای همین اصلا برای سرعت بالا خوب نیست و نمیشه روشون حساب باز کرد

نام فروشگاه : ECA.ir
    کیفیت قطعات : متوسط : کیفیت شدیدا متغیری دارن اوایل کارشون خوب بود و مشتری دائمیشون بودم ولی بعد نمیدونم چی شد خیلی داغون شد. فکر کنم بیشتر رفتن سمت سود و بازار کاری و قیمت پایین برای همین کیفیت رو داغون کردن. البته برای قطعات الکترونیکی نسبت به ال ای دی و اینچیزا باز بهتر هستن. ال ای دی که خیلی داغونه و هر سری یه جنسی میارن.
    قیمت نسبی قطعات : خوب : قیمت قطعاتشون اکثر کف بازار هست ولی چون کیفیتشون هم همون کف بازاره در واقع چیز خاصی نمیکنن و تخفیف خاصی ندارن
    سرعت عمل و تحویل : خوب : انصافا جز یکی دو مورد اکثرا یک یا دو روزه ارسال میکنن و تا الان از این بابت مشکلی نداشتم
    مشتری مداری : متوسط : من دو سه باری باهاشون تماس گرفتم و گاها خوب برخورد داشتن و گاها افتضاح. یکبار که کم مونده بود دعوام بشه.
    توضیحات : این فروشگاه جزو پرقطعات ترین فروشگاه های ایرانه و سابقه خوبی داره. اوایل من خیلی ازشون خرید داشتم مخصوصا برای ال ای دی و اینچیزا ولی بعدا کیفیت رو خیلی آوردن پایین و قیمت رو همینطور. یکجوری کیفیت رو فدای قیمت کردن. از اون موقع هم خیلی به ندرت ازشون خرید میکنم جز چند قطعه خاص

نام فروشگاه : سیما آفرین (نمایندگی رسمی CL) : تابلو روان
    کیفیت قطعات : خوب : از عنوانش مشخصه که کارشون چیه و با اینکه چندان شناخته شده نیستن ولی نماینده اصلی CL هستن و کیفیت ماژول هاشون هم انصافا خوب هست و تا الان که مشکل نداشتم. البته تنوع قطعاتشون زیاد نیست و بیشتر رو همون پاور تمرکز کردن
    قیمت نسبی قطعات : خوب : برای پاور که پایینترین قیمت رو میدن و برای ماژول هم قیمت نسبتا خوبی دارن
    سرعت عمل و تحویل : خوب : خیلی سریع و یک روزه میفرستن
    مشتری مداری : خیلی خوب : فروشنده و مدیر اصلیشون (تا جایی که من میدونم) آقای نجاتی هست و واقعا خیلی خوش برخورد و مودب هستن و تا به امروز خیلی خوب و با حوصله باهام برخورد داشتن.
    توضیحات : کار اصلی این شرکت نمایندگی سی ال هست و یقین دارم نمایندگیشون هستن چون توی سایت سی ال هم اسمشون هست. قطعات تابلو روان رو هم میارن. البته چند جور قطعات نورپردازی نما هم میارن.

2. کاربران زیر از این پست مفید agraphic تشکر کرده اند:

ahtartibi (08-13-2017),LightIran (06-12-2015),MD_ENG (06-11-2015),نیک نهاد (06-16-2015)

مدیریت سایت LightIran آواتار ها
    تشکر شده 1,440 بار در 641 پست
    بحث بسیار مفیدی هست و پیشنهاد میکنم همه دوستان شرکت کنن و البته تقاضا دارم فروشگاه خود ما رو هم به همین منوال بررسی بفرمایید.
    با تشکر
    You can if you want!Trust Me
    تنها غیرممکن غیرممکن است پس تلاش کنید!

کاربر تازه وارد نیک نهاد آواتار ها
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    آقا عالی بود من با فروشگاه eca کار میکنم .... قیمتشون عالی هست

MD_ENG آواتار ها
    تشکر شده 203 بار در 106 پست
    بعله ! eca فقط و فقط قیمت هاشون عالیه !

البته یک زمانی جنسهاشم هم خوب بود !!!

ولی دیگه اون دوران گذشته ، فقط و فقط فکر سودشونن و بس ! اصلا هم پاسخگو نیستند !
    زکات علم نشر آن است ...

کاربر عادی kakavand2000 آواتار ها
    تشکر شده 14 بار در 12 پست
    سلام من از eca تعداد 20 عدد پاور با امپرهای مختلف گرفتم و متاسفانه همون روز تحویل تست نکردم بعد از یک ماه دو تا از پاورها سوخته بود و شرکت هنگام خرید گفته بود گارانتی نداره ولی می خوام اینو بگم جنس ارزون گرفتم و کیفیت نداشت

کاربر تازه وارد نیک نهاد آواتار ها
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    بله من هم پاور هم ارزون گرفتم و هم جنس خوب فکر کنم تنها 10 الی 15 درصد جنس خوب گرون تر باشه ... وقتی به دستم رسید متوجه کیفیت جنس خوب اون از ظاهر شدم . به هر حال من سعی میکنم توی تابلو ثابت از ال ای دی هم فروشگاه لایت خرید کنم ..

سیم لحیم همون اساهی یا جنس های چینی ..... پاور هم بخاطر 1000 تومان اروزن تر سعی میکنم نخرم ...

همواره توی قاب صرفه جویی میکنم و به جای اینکه از پلاکسی استفاده کنم فقط از ورق ام پی استفاده میکنم که یک ورق اون تقریبا" 1/5 پلاکسی قیمت داره و زیاد تاثیر توی کار نداره

کاربر عادی hmkar آواتار ها
    تشکر شده 12 بار در 12 پست
    سیم لحیم فقط اسایی عالی هست روغن هم داره توش

باز و بسته کردن مجوز های ارسال و ویرایش