صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 23

موضوع: راهنمایی استفاده از ال ای دی پاور

کاربر تازه وارد masoud1778 آواتار ها
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سلام من چند تا سوال در مورد روشن کردن پاور ال ای دی با درایور دارم ممنون میشم راهنمایی کنید
    1-رنگ ال ای دی ها در سری کردنشون تاثیر داره؟(من 91 عدد پاور ال ای دی 3 وات دارم که رنگ های مختلفی هستن )
    2-میخوام به ال ای دی ها فشار نیاد به خاطر طول عمر چه تعداد درایور نیاز دارم ؟
    از هیت سینک و فن استفاده میکنم

مدیریت سایت LightIran آواتار ها
    تشکر شده 1,362 بار در 612 پست
    سلام
    1- نه خیر رنگ تاثیری نداره ولی توجه کنین که حتما از درایور 700 میلی آمپر برای 3 وات باید استفاده کرد.
    2- تعداد درایور مهم نیست ولی هر تعداد که سری میکنین باید به همون اندازه درایور باشه.مثلا برای 20 عدد باید درایوری در این محدوده انتخاب کنین.

موفق باشید
    You can if you want!Trust Me
    تنها غیرممکن غیرممکن است پس تلاش کنید!

3. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر نموده اند:

masoud1778 (09-26-2015)

کاربر عادی kakavand2000 آواتار ها
    تشکر شده 13 بار در 11 پست
    سلام مهندس میشه بفرمایید اگر بخواهیم یک اتاق 12 متری (حال یا پذیرایی) را با ال ای دی پاور روشن کنیم چه المانها یا قطعاتی مورد نیاز است؟؟؟ وات ال ای دی؟؟؟ ......نوع هیت سینگ؟؟؟......نوع درایور؟؟؟.....تعداد ال ای دی؟؟؟.....طریقه بستن ال ای دی ها؟؟؟....
    سپاس فراوان

سلام
    اگر منظورتون روشنایی باشه که اصلا منطقی نیست بیاین به صورت دستی اینکار رو بکنین و باید از مدلهای آماده که در بازار هست و تنوع بالایی هم دارن استفاده کنن!معمولا برای روشنایی از ال ای دی ماژول استفاده میشه.
    در کل روند بستن پاور ال ای دی به صورت سری هست یعنی به هر تعداد که پاور ال ای دی دارین باید به صورت سری ببندین و در نهایت به یک درایور متصل بشه.درایورها هم بر اساس تعداد ال ای دی سری در بازار موجود هستن.
    برای تمامی پاور ال ای دی ها یقینا هیت سینگ مورد نیاز هست و در غیر اینصورت به سرعت میسوزن.
    برای روشنایی یک اتاق عادی نشیمن 3 در 4 حداقل 160 لوکس باید استفاده بشه که البته توازن هم باید بینش برقرار باشه و این شدت نور در کل اتاق ترجیحا برقرار باشه. این مورد هم بسته به راندمان خروجی پاور ال ای دی متفاوت هست و شاید نیاز به چند پاور ال ای دی باشه.
    البته با توجه به محدودیت های اجرایی فعلی پاور ال ای دی برای فضاهای مسکونی فعلا پیشنهاد نمیشه و برای مغازه و محیط های تجاری مفید هست.

6. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر نموده اند:

MD_ENG (09-24-2015)

کاربر تازه وارد masoud1778 آواتار ها
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سلام
    مرسی از راهنماییتون
    یه سوال داشتم. من ال ای دی پاور 3 وات گرفتم ولی روی پایه های ال ای دی مشخص نیست که مثبت منفی کدومه؟
    چطور باید مثبت منفی رو تشخیص بدم ؟
    و اینکه ال ای دی پاور 3 وات رو چجوری تست کنم که سالمه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud1778 نمایش پست ها
    سلام
    مرسی از راهنماییتون
    یه سوال داشتم. من ال ای دی پاور 3 وات گرفتم ولی روی پایه های ال ای دی مشخص نیست که مثبت منفی کدومه؟
    چطور باید مثبت منفی رو تشخیص بدم ؟
    و اینکه ال ای دی پاور 3 وات رو چجوری تست کنم که سالمه ؟
    اگر روی پایه علامت مثبت یا منفی نبود ساده ترین راه وصل کردن یک ولتاژ سه ولتی به پایه ال ای دی و تعویض جای پرآب ها برای پیدا کردن جهت درست هست!
    البته خیلی بعید هست علامتی روی پایه نباشه مگر اینکه جنس شدیدا بی کیفیت باشه!
    برای تست سلامتی هم از مولتی متر دیجیتال و گزینه تست دیود باید استفاده کنید!در یکی از جهات صفحه مقدار نشون میده و در جهت مخالف هیچی نشون نمیده!در اینصورت ال ای دی سالمه

9. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر نموده اند:

masoud1778 (09-27-2015)

کاربر عادی kakavand2000 آواتار ها
    تشکر شده 13 بار در 11 پست
    سلام مهندس جباری
    یه سوال داشتم میدونم به موضوع ربطی نداره ولی همیشه توضیحات صادقانه شما راهنمای کاری ما بوده است اگر مقدور بود ممنون میشم پاسخ بدید..

لامهای پرمصرف رشته ای قدیمی دارای طول عمر خیلی کمی میباشند ایا میتوان با کاهش ولتاژ برق شهر به 210 ولت طول عمر انها رو زیاد کرد؟؟ با چه مقدار مقاومتی؟ چند وات؟؟
    با سپاس فراوان

سلام
    خواهش میکنم!برای افزایش طول عمر کاهش ولتاژ نباید چندان تأثیرگذار باشه چون بهرحال جریان الکتریکی جاری هست!در کل اگر بر فرض تاثیر داشته باشه بازم کاهش ولتاژ برق شهری از طریق مقاومت درست نیست چون به طور مثال برای لامپ صد وات حدود 300 میلی آمپر جریان کشیده میشه،مشخصا باید مقاومتی استفاده بشه که این جریان رو تحمل کنه که بازم تو بازار پیدا کردن مقاومت درست سخته!به طور مثال شما به یه مقاومت 33 اهم یک وات برای کاهش ولتاژ ده ولتی نیاز دارین!
    معمولا برای افزایش عمر باید از کنترل زمان فعالیت استفاده بشه که دیمرهای موجود در بازار مفید هستن!
    موفق باشید

12. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر نموده اند:

nicebluesky (01-15-2016)

کاربر تازه وارد nicebluesky آواتار ها
    تشکر شده 7 بار در 4 پست
    سلام
    آیا پروژکتور و وال واشری که ولتاژ ورودی dc داشته باشه توی بازار هست؟ من نگاه میکنم تقریباً همه با ولتاژ 220ac هستن
    من میخوام بتونم با pwm نور پروژکتور و وال واشرهای rgb رو کنترل کنم.چه راهی پیشنهاد میکنید؟
    آیا به صرفه هست که خودم قاب وال واشر بخرم و بسته به نیاز سرهم کنم؟ چون راستش علاوه بر pwm شاید زمانی نیاز باشه که آی سی ws2801 هم به مجموعه اضافه بشه
    ببخشید یک سوال دیگه. آیا امکانش هست که بشه با ws2811 ماسفت یا ترانزیستور رو درایو کرد؟
    ویرایش توسط nicebluesky : 01-16-2016 در ساعت 07:43 PM

کاربر تازه وارد Hamidstm آواتار ها
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    سلام.من ميخوام ٩٩ تا ال اي دي پاور رو به صورت سه وات روشن كنم.اما روي پي سي بي ٩٩تايي كه گرفتم سه تا جاي مثبت و سه تا منفي داره.از چه درايوري بايد استفاده كنم.
    ممنون از اساتيد

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

باز و بسته کردن مجوز های ارسال و ویرایش