نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: معرفی هویه مناسب برای تابلو ثابت

کاربر تازه وارد نیک نهاد آواتار ها
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

معرفی هویه مناسب برای تابلو ثابت

دوستان همانطور که میدونید توی تابلو ثابت سرعت و کیفیت در لحیم کاری خیلی مهم است .

برای اینکه سرعت عمل خوبی داشته باشیم باید از سیم قلع کیفیت دار خوبی استفاده کنیم . ابراز کار لحیم کاری باید تکمیل باشه

2 ابزار که برای من خیلی اهمین داره یکی هویه هست و دیگری کف چین ..

هویه باید خیلی زود سیم رو ذوب کنه و همچنین عمر خوبی داشته باشه . کف چین هم باید هم سبک باشه و هم تیزی بسیار خوبی داشته باشه سبکی بخاطر اینکه وقتی سفارش بزرگ باشه 1500 الی 2000 ال ای دی باشه توی نیم ساعت تمام ال ای دی رو یکدست قیچی کنیم .

الان من تا حالا 3 بار هویه گرفتم و حتی سر اونها رو عوض کردم البته جنس هایی که گرفتم همه اونها زیر 15 هزار تومان بوده . هم 40 وات و هم 60 وات گرفتم . متاسفانه وقتی 3 هفته از اونها استفاده میکنم دیگه خوب ذوب نمیکنند . سرعت رو میشکونند تیو کار

دوستان لطفا" یک هویه بسیار خوب با کیفیت اگر میشناسند معرفی کنند که در روز راحت بشه 5 الی 6 ساعت مداوم روشن باشه و حداقل 3 ماه بدون دردسر کار کنه معرفی کنند .

- - - - - به روز رسانی شده - - - - -

فکر کنم هویه ارزون استفاده کردم المنت اون سوخته .....

مارک گات چینی دوب ار خریدم ...

راهی برای طولاتی تر کردن و نسوختن هویه وجود داره کسی میدونه اعهلام کنه

MD_ENG آواتار ها
    تشکر شده 203 بار در 106 پست
    سلام دوست عزیز

درمورد هویه باید خدمتتون عرض کنم که از زیاد روشن موندن نباید خراب بشه !

تنها چیزی ک هوبه ( البته نوکش ) رو خراب میکنه برخورد با پلاستیک هستش !

ولی شما اگه میخوای ی هویه خوب بخری یا ی گوت ژاپنی بگیر یا ی پروسکیت بگیر !

برای بالا بردن عمر هویه هم میتونید یک دیود یکسوساز رو با یک کلید موازی کنید و بعد به صورت سری روی یکی از سیمهای هویه قرار بدید ته وقتهایی ک نمیخواهید با هویه کار کنید و باید گرم بمونند کلید رو خاموش کنید !
    ویرایش توسط MD_ENG : 06-16-2015 در ساعت 03:25 AM
    زکات علم نشر آن است ...

3. کاربران زیر از این پست مفید MD_ENG تشکر نموده اند:

LightIran (06-18-2015)

مدیریت سایت LightIran آواتار ها
    تشکر شده 1,440 بار در 641 پست
    در تکمیل صحبت های جناب مهندس باید عرض کنم اصولا برای تابلوسازی و بدلیل نوع کار هویه 60 وات توصیه میشه مخصوصا اگر از سیم لحیم های غیر مرغوب و چینی استفاده کنید. در ضمن افت حرارت هویه علاوه بر کیفیت خود هویه به تغییرات و افت ولتاژ موجود در برق هم هست. کافی هست این مورد رو با یک ولتمتر بررسی کنید که در اکثر مواقع که حرارت میاد پایین به تناسب ولتاژ برق شهر هم تا حدود 200 ولت افت میکنه که در اینصورت هیچ راه حلی نداره!
    خرابی هویه بسیار نادر هست و به تجربه از مارک های ایرانی،چینی و حتی مرغوب تفاوت خاصی مشاهده نشده و اکثرا یک عملکرد رو در مورد عمر و ماندگاری دارند. در مورد سر هویه هم برای تابلو ثابت و هویه 40 وات باید هر یک یا دو ماه تعویض بشه چون بعد از یک مدت مقاومت حرارتیش بالا میره و باعث عدم انتقال حرارت مناسب میشه!
    در مجموع یک هویه 60 وات با سر هویه مناسب ذر بدترین حالت حدود 3-4 سال عمر میکنه و برای طولانی شدن عمر سر هویه هم اولا نباید با مواد پلاستیکی برخورد کنه دوما در طول کار و بعد از اتمام کار با ابر مرطوب نسوز به خوبی تمیز بشه و در پایان کار با روغن لحیم اندود بشه که در صورت بلااستفاده بودن طولانی اکسیده نشه!

موفق باشید
    You can if you want!Trust Me
    تنها غیرممکن غیرممکن است پس تلاش کنید!

5. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر نموده اند:

MD_ENG (06-19-2015)

باز و بسته کردن مجوز های ارسال و ویرایش