صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15

موضوع: روشن شدن چندتا ار led

کاربر تازه وارد alidoost آواتار ها

روشن شدن چندتا ار led

با سلام خدمت اساتید بزرگوار
    بنده ۴سالی هست که در عرصه تابلو led ثابت و روان کار میکنم اخیرا مشکلی در تابلو ثالت های ما پیش آمده که فقط چندتا مثلا فقط ۴تا led از ۱۵۰۰ تا روشن میشه ولی یکبار هم آداپترش را عوض کردم به مدت ۴الی ۵روز جواب داد الان هم همین مشکل را داره اگه میشه راهنماییم کنید در ضمن تابلو ما ۱۳۰۰led قرمز و ۴۰۰led سبز هردو کلاهی وقرمز ۴تا سری با مقاومت ۱۸۰اهم و سبز ۳تا سری با۲۲۰

کاربر عادی kakavand2000 آواتار ها
    تشکر شده 14 بار در 12 پست
    سلام دوست عزیز بیشتر توضیح بده
    ایا برای بار اول که منبع تغذیه رو تعویض کردی مشکل کاملا حل شد؟؟ منبع تغذیه سوخته بود؟
    برای 1700 ال ای دی از چه منبع تغذیه ای استفاده کردی؟ چند آمپر؟
    در واقع مشکل شما سوختن منبع تغذیه می باشد درسته؟؟

کاربر عادی ali110 آواتار ها
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

جدید

با سلام دوست عزیز تابلو شما 12 ولت 11.5 امپر میکشه که اگر شما کمتر از 11.5 آمپر رو تابلو تون گذاشتید قطعا بعد از چند روز همین مشکل شما رو پیدا میکنه البته تو بازار12 ولت 15 امپر هست که روی تابلو تون میتونید بگذارید پیشنهاد من اینکه یا پاور 12 ولت 15 امپر بذارید یا اینکه دسته های قرمزتون 6 تایی ببندید بایه مقاومت 47 اهم و سبزاتون رو 4 تای ببندید بایه مقاومت 47 اهم تا تابلو تون کمتر امپر بکشه و نور تابلو تون افت نکنه

اول پاور سویچینگ ۱۲ولت ۴آمپر گذاشتم ولی بعد از چند روز همون مشکل پیش اومد بعد ۱۲ولت ۵آمپر گذاشتم دوباره همین اتفاق افتاد ولی بنده تو این چندسال همیشه تا ۵آمپر بیشتر برای ۱۷۰۰ led استفاده نمیکردم و همیشه جواب میداد

فرستاده شده از V3ِ من با Tapatalk

مدیریت سایت LightIran آواتار ها
    تشکر شده 1,456 بار در 643 پست
    دوست عزیز شما کلا در زمینه ساخت تابلو راه اشتباهی رو رفتین و برای همین اگر در مرحله بعدی یعنی انتخاب آداپتور مناسب هم اشتباه کنین بعد از یک مدت آداپتور میسوزه. علت این هم که فقط یک دسته کوچک روشن میشه برمیگرده به سوختن آداپتور شما که دسته هایی که مقاومت کمتر نسبت به کل مجموعه دارند فقط روشن میموند.
    در کل شما برای هر دسته با فرض 2.1 ولت بودن رنگ قرمز 20 میلی آمپر جریان گذاشتین و برای رنگ سبز با فرض 2.8 ولتی حدود 17 میلی آمپر!با توجه به تعداد ال ای دی شما حدود 8.2 آمپر جریان میکشه که اصلا برای این سایز تابلومنطقی نیست و این تعداد حداکثر باید 4 آمپر بکشه.
    در هر حال شما برای این تعداد باید آداپتور مرغوب فلزی 15 آمپر انتخاب کنید تا نسوزه!البته در کل توصیه میشه با پتانسیومتری که روی آداپتورها وجود داره ولتاژ رو به کمتر از 12 و مثلا به 11.5 ولت کاهش بدین تا مشکلی پیش نیاد!نور ال ای دی از 15 تا 20 میلی تفاوت چندانی نمیکنه و تغییرات خطی نداره!

موفق باشید
    You can if you want!Trust Me
    تنها غیرممکن غیرممکن است پس تلاش کنید!

متشکرم

فرستاده شده از V3ِ من با Tapatalk

تشکر شده 3 بار در 3 پست

Icon12

منم حرفاشون تایید میکنم واینکه برای تابلو های بالای 1000 عدد شما 24 ولت کار کنید هم سیم کش ها و مصرف قلعتون کم میشه وهم امپر کارتون پایین تر میاد و اینکه مقاومت های انتخابی برای تابلو تون امپر تابلو تون برده بالا
    ویرایش توسط ali110 : 07-01-2015 در ساعت 08:15 PM

کاربر عادی kakavand2000 آواتار ها
    تشکر شده 14 بار در 12 پست
    سلام دوست عزیز
    به خاطر نامرغوب بودن پاورهای بازار که همه چینی می باشند بهتره 60 درصد ظرفیت پاور رو به عنوان توان کاری در نظر بگیری
    در عمل شما هنگامی که تابلو رو ساختید امپر تابلو رو با مولتی متر اندازه بگیرید (با فرمول هم میشه ولی عملی بهتره) و پاور مناسب رو با توجه به 60 درصد ظرفیتش به کار بگیرید.
    به عنوان مثال تابلویی که 6 امپر میکشه از پاور 10 و تابلویی که 3 امپر میکشه پاور 5 و تابلویی که 9 امپر میکشه پاور 15 استفاده کنی

کاربر عادی محمد - و آواتار ها
    تشکر شده 8 بار در 6 پست
    سلام خدمت دوستان عزیز
    یک تابلو ال ای دی ساختم و ال ای دیها رو چهار تا سری کردم.با آداپتور 6آمپر ،البته تعداد لامپها حدود دوهزار عدد بود و من به اشتباه آداپتور 6آمپر براش گذاشتم ،که این باعث میشد ترانس سریع داغ بشه و تابلو خاموش میشد ،خلاصه بعد از اینکه اینجوری شد آداپتور رو عوض کردم و قویتر گذاشتم ولی دیدم ال ای دیها حدود نصفش خاموشه و مقاومتها هم شدیدا داره داغ میشه ،به نظر شما علتش چیه؟آیا احتمال سوختن اونهمه ال ای دی بصورت یکجا هست؟مقاومتها چرا اونقدر داغ میشه؟

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

تشکر شده 3 بار در 3 پست
    سلام دوست عزیز تابلو ال ای دی که چه رنگی بوده چه مقاومتی استفاده کردی منبع تغذیه 12ولت کار کردی یا 24 ولت مقاومت بین دسته ها گذاشتی یا سر راه مثبت:?

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

باز و بسته کردن مجوز های ارسال و ویرایش