صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

موضوع: کنترل 6 هزار پوینت لایت فول کالر در نمای ساختمان

کاربر تازه وارد amin-03 آواتار ها
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

کنترل 6 هزار پوینت لایت فول کالر در نمای ساختمان

سلام دوستان عزیز
    برای نورپردازی نمای خارجی یک ساختمان تجاری با مساحت حدودی 80 متر مربع میخوام از پوینت لایت استفاده کنم ولی تا حالا تجربه نور پردازی داینامیک توی این وسعت رو نداشتم.
    اگه میشه دوستانی که تو این زمینه تجربه دارند من رو راهنمایی کنند
    برای کنترل این تعداد از پوینت باید از چه کنترلری استفاده کنم؟؟؟
    حداثر فاصله بین پوینت لایت ها و همچنین کنترلر چقدر میتونه باشه؟؟؟
    دوستان راهنمایی کنید لطفا
    ممنون

مدیریت سایت LightIran آواتار ها
    تشکر شده 1,440 بار در 641 پست
    با سلام
    کنترلرهای متعددی تو بازار برای این تعداد هستن.کنترلرهای ایرانی و چینی قابل انتخاب هستن.کارت حرفه ای T-8000 برای این تعداد مناسب هست.
    حداکثر فاصله پوینت بسته به مساحت شما و البته سایز پوینت داره البته مشخصا هر چقدر فاصله نزدیکتر باشه جلوه و زیبایی کار بالا میره!
    You can if you want!Trust Me
    تنها غیرممکن غیرممکن است پس تلاش کنید!

3. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر نموده اند:

amin-03 (08-17-2015)

تشکر شده 0 بار در 0 پست
    بابت راهنمایی ممنون
    من یه سرچ در مورد کنترلری که معرفی کردید انجام دادم این مدل در واقع 8 خروجی داره مه هر کدام توانایی کنترل 1024 پیکسل رو داره، با توجه به این قضیه من چندتا سوال برام پیش اومده، البته اگر سوالات مبتدی ببخشید
    1-اتصال پوینتها به کنترلر باید به چه صورت باشه، منظورم اینه که باید پوینتها رو به صورت دسته های هزارتایی با هم موازی کنیم و هر هزار تا رو به یکی از خروجیها وصل کنیم یا نه؟ و اگر جواب نه هست اتصال پوینتها و کنترلر باید به چه صورت باشد؟؟؟
    2-این کنترلر یک ورودی و خروجی هم داشت (in-out) اگه میشه در مورد این پورت هم توضیح بدبد.
    3-من چندجا خوندم وقتی تعداد پوینتها زیاد میشه مشکل نویز بوجود میاد، لطفا راهنمایی کنید که دلیل این مشکل چیه و چطور میشه برطرفش کرد؟؟
    4- پوینت لایتی که من در نضر گرفتم رو توی لینک زیر قرار میدم، لطفا نظرتون رو بگید و اگر نمونه بهتری میشناسید ممنون میشم معرفی کنید.
    از اینکه وقت میزارید و راهنمایی میکنید واقعا ممنونم.
    http://www.ainour.com/product_info.p...AF%D8%A7%D8%B1

در مورد سوالاتون به همون ترتیبی که گفتین جواب میدم:
    1- اتصال پوینت ها به صورت سری هست و همونطوری که گفتین در دسته های 1024 تایی باید با هم سری بشن و از یک سمت به کنترلر وصل بشن.
    2- امکان استفاده از دو کنترلر T-8000 کنار هم وجود داره و میشه به این صورت دو کنترلر رو به هم متصل کرد
    3- بحث نویز به هر حال در مباحث الکترونیک همیشه هست و نمیشه به طور کامل از بین برد.راحت ترین روش استفاده از پوینت های با آی سی دو سیمه مثل WS2801 هست. نوع WS2811 بیشتر دچار نویز میشه و محدودیت سرعت رو هم داره!
    4- در مورد این پوینت متاسفانه نظری نمیتونم بدم چون استفاده نکردیم!

موفق باشید

6. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر کرده اند:

amin-03 (08-17-2015),MASK2000 (01-14-2016),nicebluesky (01-12-2016)

تشکر شده 0 بار در 0 پست
    من تجربه کار با کنترلرهایی که چند خروجی دارند رو ندارم و هنوز چند مورد برام مبهم هست
    1-دسته بندی شدن پوینت ها به گروه هایی هزارتایی به کنترل یکپارچه تمام پوینت ها (6000 پوینت) ارتباطی نداره؟ منظورم اینه که توی نرم افزار ما افکتها رو برای 6000 پوینت تعریف میکنیم دیگه درسته؟؟
    2-در مورد منبع تغذیه هم اگر لطف کنید راهنمایی بفرمایید ممنون میشم
    3- توی محصولات خود شما پوینت لایت با آسی ws2801 هست؟

در نرم افزار تعدادی نود ورودی میشه تعریف کرد که دقیقا هر کدوم از یکی از خروجی ها استفاده میکنن!
    برای پاور توضیح خاصی نیست و معمولا از پاور 40 آمپر 5 ولت استفاده میشه!
    در ضمن ما پوینت تولید نمی*کنیم و در حال حاضر هم پوینت وارداتی موجود نداریم

9. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر نموده اند:

amin-03 (08-18-2015)

تشکر شده 0 بار در 0 پست
    ممنون از راهنمایی
    ببخشید من متوجه نشدم جمله اولتون رو (نود ورودی و خروجی) اگه امکانش هست توضیح بدید با چه نرم افزار و کنترلری میشه اینکار رو انجم داد؟؟
    در خصوص حداکثر فاصله خروجی کنترلر از پوینها میشه توضیح بدبد که چه مقدار هست که باعث ایجاد نویز و اختلال توی سیستم نشه؟؟ و اینکه از چه سیمی استفاده کنم برای ارتباط بین کنترلر و پوینتها؟؟؟
    من از نرم افزار led edit استفاده میکنم، لطفا اگه نرم افزار قدرتمندتری میشناسید معرفی کنید.
    بازم ممنون از اینکه وقت میزارید.

دوست عزیز هر بوردی دارای نرم افزار اختصاصی خودش هست و اصلا امکان استفاده با نرم افزار دیگه براش وجود نداره!شما اگر نرم افزار led edit رو کار کنید متوجه عباراتی همچون نود و مسائل دیگه میشین!وگرنه حتی با توضیحات من باز براتون سوال باقی میمونه!
    در مورد ارتباط خود پوینت ها سیم ارتباطی تا یک حدی دارن که استاندارد هم تقریبا در همون محدوده ست!نیاز به سیم خاصی نیست چون ارتباط جوری هست که تداخل کم میشه!

موفق باشید

کاربر عادی behzad madani آواتار ها
    تشکر شده 33 بار در 19 پست
    از اين پوينتها زياد استفاده ميشه امكانات خوبي داره ولي توجه داشته باش كه با افزايش فاصله پوينتها امكان ايجاد نويز شديدا افزايش پيدا ميكنه من خودم از كنترولرهاي ايراني استفاده ميكنم
    براي نماي ساختمان بهتره كه موضوع را با دقت بيشري مورد بررسي قرار بدهيد بي گدار به آب نزن اگه كمك خوستي در خدمت هستم

کاربر تازه وارد nicebluesky آواتار ها
    تشکر شده 9 بار در 5 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط behzad madani نمایش پست ها
    از اين پوينتها زياد استفاده ميشه امكانات خوبي داره ولي توجه داشته باش كه با افزايش فاصله پوينتها امكان ايجاد نويز شديدا افزايش پيدا ميكنه من خودم از كنترولرهاي ايراني استفاده ميكنم
    براي نماي ساختمان بهتره كه موضوع را با دقت بيشري مورد بررسي قرار بدهيد بي گدار به آب نزن اگه كمك خوستي در خدمت هستم
    سلام
    لطف میکنید چند مدل با قیمت معرفی کنید؟ از فروشگاه های اینترنتی قابل بررسی و تهیه هست؟

اگر مرحمت بفرمایید اصول اجرای پروژه و تمهیدات مقابله با نویز رو هم بگید ممنون میشم.مثلاً نوع سیم و پوینت لایت و کنترلر مورد استفاده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

باز و بسته کردن مجوز های ارسال و ویرایش