صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14

موضوع: مشکلات و معایب ساخت تابلو ثابت بدون مقاومت

 1. #1
  مدیریت سایت LightIran آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Apr 2014
  نوشته ها
  1,127
  تشکر
  225
  تشکر شده 1,456 بار در 643 پست

  مشکلات و معایب ساخت تابلو ثابت بدون مقاومت

  اخیرا در انجمن مطالبی در مورد روش ساخت تابلو ثابت بدون مقاومت مطرح گردیده که لازم دانستیم با ذکر دلایل و علل نامناسب بودن این روش آن را برای کاربران انجمن توضیح دهیم.
  همانگونه که می دانید ال ای دی یک عنصر نیمه هادی است که از دو پیوند نوع N و P تشکیل شده است. محل اتصال این دو نوع نیمه هادی همواره مثل سدی در برابر عبور جریان مقاومت می کند و تا زمانی که ولتاژ و جریان مناسبی از دو سر و طریق ال ای دی عبور داده نشود ال ای دی فعال نمی شود. در علم الکترونیک این تغییرات در قالب نموداری به نام نمودار ولتاژ و جریان به نمایش داده می شود. به طور مثال نمودار زیر مربوط به ال ای دی اوال قرمز موجود در فروشگاه است:
  عناصر نیمه هادی همواره عملکردی غیر خطی دارند و همانگونه که از طریق نمودار نیز مشخص است این تغییرات در ال ای دی به صورت غیرخطی افزایش می یابد.
  در روشی که به نام بدون مقاومت نامیده می شود برای رنگ قرمز ال ای دی ها به دسته های 6 تایی تقسیم می شوند و اگر ولتاژ آداپتور 12 ولت باشد دو سر هر ال ای دی 2 ولت افت می نماید.با دقت در نمودار بالا می توان متوجه شد در ولتاژ 2 ولت روی هر ال ای دی جریان ال ای دی چیزی حدود 4 میلی آمپر است(این جریان در انواع ال ای دی متغیر است ولی ما فرض را بر ال ای دی توضیح داده شده در نمودار می گذاریم)
  جریان 4 میلی آمپر برای عملکرد ال ای دی جریان مناسب ولی کمی است و نور تولیدی کمتر از حد انتظار است.اگر شرایط را ایده آل در نظر بگیریم و آداپتور تا بی نهایت زمان دقیقا ولتاژ 12 ولت را به مدار بدهد هیچ اتفاق سویی نمی افتد و ال ای دی به خوبی کار می کند ولی در دنیای واقعی شرایط متفاوت از این است مخصوصا اینکه آداپتورها همواره دچار تلرانس، دچار انحراف رگولاسیون و یا خرابی می شوند.
  حال با فرض دنیای واقعی ولتاژ خروجی آداپتور را 13 ولت در نظر می گیریم(یک ولت تغییرات)در این صورت برای دسته های 6 تایی ولتاژ افت کرده دو سر ال ای دی به 2.16 ولت افزایش می یابد که در این حالت جریان کاری ال ای دی به 25 میلی آمپر افزایش می یابد. با دقت در مقادیر استاندارد یک ال ای دی به خوبی می توان متوجه شد برای ال ای دی معمولی بیشینه جریان 20 میلی آمپر است و این جریان یقینا باعث کاهش عمر ال ای دی می شود. این مورد مخصوصا اگر از ال ای دی سفید استفاده شود بدتر اتفاق می افتد. ال ای دی سفید بر خلاف سایر ال ای دی ها چیپ سفید نیست و در واقع یک ال ای دی آبی است که یک لایه فسفر زرد بر روی آن قرار گرفته است. با افزایش جریان، توان تلفاتی ال ای دی افزایش می یابد و متعاقب آن نیز حرارت دفع شده از چیپ افزایش می یابد.فسفر موجود بر روی ال ای دی به سرعت با حرارت خراب می شود و رفته رفته باعث جلوگیری از عبور نور از خود می شود. که نتیجه آن کاهش نور کل تابلو می شود.
  در این مثال یک مورد نمونه بررسی شد و این موارد یقینا با تغییر جنس ال ای دی و آداپتور تغییرات بیشتری نیز خواهد داشت.در برخی موارد در دسته های 6 تایی جریان عبوری به 15 میلی آمپر هم می رسد و مشخصا نور تولیدی و جریان ایده آل و مناسب هستند ولی خطرات تغییرات در آن نیز متعاقبا افزایش می یابد. تمامی این موارد در صورتی است که ولتاژ کاری ال ای دی بالای 2 ولت برای دسته 6 تایی و بالای 3 ولت برای دسته 4 تایی باشد. بازه کاری یک ال ای دی همواره مقدار متغیری است و بدون توجه به شرکت تولیدکننده چیپ رنج وسیعی را می توان یافت.به طور مثال برای ال ای دی رنگ قرمز ولتاژ کاری از محدوده 1.6 ولت تا 2.6 ولت متغیر است و با تغییرات کوچکی در نوع و جنس نیمه هادی استفاده شده در مرحله تولید این مقدار افزایش یا کاهش پیدا می کند.
  لذا همواره توصیه ما به کاربران عزیز انجمن این است که از مقاومت به عنوان عنصری برای کنترل جریان استفاده نمایند. برخی از دوستان به دلیل سختی کار و طولانی بودن پروسه ساخت از استفاده از مقاومت طفره می روند ولی اگر قصد دوام طولانی مدت در بازار را دارید و نمی خواهید به عنوان یک تابلوساز بدسابقه در بازار معرفی شوید باید از مقاومت به عنوان عنصر کنترلی استفاده نمایید.
  برای شرح عملکرد مقاومت در مدار به ذکر یک مثال می پردازیم.برای ال ای دی نمونه ما از یک مقاومت 150 اهمی و 5 ال ای دی استفاده می نماییم.در این حالت جریان ال ای دی 10 میلی آمپر است حال مقدار ولتاژ آداپتور را به 13 ولت افزایش می دهیم در این حالت جریان به 16 میلی آمپر افزایش می یابد که باز هم در محدوده مجاز کاری ال ای دی است. حال شاید این سوال پیش بیاید که با افزایش بیش از حد ولتاژ، جریان نیز افزایش می یابد. این مورد درست است ولی باید به این نکته توجه کرد که مقاومت دارای یک توان کاری مشخص است که در بازار از توان های یک هشتم به بالا موجود است. با افزایش بیش از حد ولتاژ عنصر کنترلی جریان یعنی مقاومت باید متحمل توان تلفاتی بیشتری نیز باشد ولی در صورتی که این تلفات بیشترین از مقدار مجاز مقاومت باشد مقاومت می سوزد و به مانند یک فیوز از آسیب رسیدن به ال ای دی ها جلوگیری می نماید. حال فرض بگیرید در یک تابلو بدون مقاومت 600 ال ای دی استفاده شده است با خرابی آداپتور کل این 600 ال ای دی به یکباره خواهند سوخت ولی در صورتی که از دسته 5 تایی و 120 مقاومت استفاده میشد فقط 120 مقاومت می سوخت. در حالت اول خسارت وارده به شما (با فرض ال ای دی 100 تومان) 60 هزار تومان است ولی در حالت دوم (با فرض مقاومت 10 تومان) فقط 1200 تومان خسارت به شما تحمیل خواهد شد. البته در صورت سوختگی در حالت اول باید کل ال ای دی ها تعویض گردد که پروسه بسیار زمان گیری است ولی در حالت دوم فقط 120 مقاومت باید تعویض گردد.
  در روش موازی- سری نیز می توانید از مقاومت های با وات بالا استفاده نمایید که جریان را کنترل نمایید.به عنوان نمونه برای یک تابلو با 600 عدد ال ای دی قرمز و به صورت روش موازی-سری از دو عدد مقاومت نیم اهم 2 وات و یا (یک مقاومت یک اهم 5 وات) استفاده نمایید در این صورت جریان ال ای دی ها 12.5 میلی آمپر خواهد بود. (البته این روش فقط به عنوان روش بهتر در مقابل حالت بدون مقاومت استفاده می شود و مشخصا بهترین روش سری-موازی است)

  در یک مقایسه حالت بدون مقاومت و با مقاومت می توانیم موارد زیر را بیان کنیم:
  بدون مقاومت: سرعت ساخت بالا – وابسته به شانس و اقبال – عدم تضمین عمر طولانی
  با مقاومت: سرعت ساخت متوسط – بدون ریسک – تضمین عمر طولانی
  در پایان لازم به ذکر است عمل و منطق به عنوان حجت به هر انسانی داده شده است و انسان نیز بر این اساس همواره موارد کنترلی و ایمنی را در نظر گرفته است. مشخصا کمربند ایمنی خودرو وسیله ای است که به بدن انسان فشار وارد می کند و موجبات ناراحتی را فراهم می آورد ولی این زحمت و ناراحتی در مقابل بروز خطر احتمالی تصادف و جلوگیری از مرگ بسیار قابل قبول تر است. اگر شما به عنوان یک تابلوساز قصد دارید در این بازار ماندگار باشید و سابقه ای خوب برای خود ایجاد کنید همواره باید موارد ایمنی،جنس با کیفیت و ... را استفاده کنید. در غیر اینصورت در مدت چند سال و به دلیل خرابی بیش از حد تابلوهای ساخته شده از بازار رانده خواهید شد.
  You can if you want!Trust Me
  تنها غیرممکن غیرممکن است پس تلاش کنید!

 2. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر کرده اند:

  alidoost (11-03-2015),kakavand2000 (11-07-2015),MASK2000 (11-02-2015),MD_ENG (11-02-2015)

 3. #2
  کاربر تازه وارد yousef55 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Sep 2015
  نوشته ها
  8
  تشکر
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 پست
  این توضیحا مربوط به حداقل ۱۰ سال پیش هستش
  یعنی تو این ۱۰ سال روش بهتری نیومده؟؟
  با روش سویچینگ بدون زحمت میتونی جای همه مقاومتها یک کنترلر بزاری و تمام
  مقاومت بسته به جریان عبوری تلفات توان داره اگه کل مقاومت های تابلو رو حساب کنیم میبینیم مقدار زیادی توان توی مقاومت تلف میشه
  همونطور که گفتم میتونید با یک کنترلر ولتاژ 100 ولت تولید کنید - مطمئن باشد ال ای دی نمیسوزه - چون جریان خیلی پایینه
  فقط با کنترل کردن ولتاژ پایه خروجی میتونید نور ال ای دی را مثل پشمک کنترل کنی
  البته این مطلب جدیدی نیست الان دیگه تو اکثر سیستم های روشنایی از این روش استفاده میشه
  نمیدونم چرا اصرار دارید همه فقط از روش شما پیروی کنند؟؟
  وقتی میشه کار ساده تر انجام داد پس چرا اتلاف وقت وهمینطور مصرف برق بیشتر بخاطر مقاومت
  این تابلو ها 3 سال ضمانت دارن در صورتی که تابلوی ساخته شده با مقاومت دیدم که خحیلی زود چندتا ال ای دی میسوزونه
  در ضمن تو این روش اگه یدونه ال ای دی بسوزه بقیه کار خودشون رو ادامه میدن
  حالا دوستان بگن عقل کدوم روش رو قبول میکنه؟؟
  به روش سویچینگ با کنترل مستقیم جریان و ۳ سال ضمانت
  یا روش قدیمی با مقاومت و اتلاف انرژی و سایر معایب
  در ضمن تو این روش ولتاژ ترانس مهم نیست و از ۵ ولت تا 30 ولت میتونه باشه

  - - - - - به روز رسانی شده - - - - -

  یادش بخیر وقتی تلوزیون کنترلی اومد بین مردم شایع شد کنترل چشم رو کور میکنه و بسیاری ادم ساده لوح تا سالها فکر میکردن همینطوره !!
  در صورتی که الان به کار اونها میخندیم
  مطمئن باش تا چند وقت دیگه همه به روش مقاومت میخندند و اونوقت جواب شما جالب میشه !

  - - - - - به روز رسانی شده - - - - -

  یادش بخیر وقتی تلوزیون کنترلی اومد بین مردم شایع شد کنترل چشم رو کور میکنه و بسیاری ادم ساده لوح تا سالها فکر میکردن همینطوره !!
  در صورتی که الان به کار اونها میخندیم
  مطمئن باش تا چند وقت دیگه همه به روش مقاومت میخندند و اونوقت جواب شما جالب میشه !

 4. #3
  مدیریت سایت LightIran آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Apr 2014
  نوشته ها
  1,127
  تشکر
  225
  تشکر شده 1,456 بار در 643 پست
  واقعا شما یعنی ده سال هست تابلو ال ای دی درست میکنین؟ما خودمون جزو اولین نفراتی بودیم که تابلو ال ای دی درست کردیم در منطقه خودمون و بیش از 500 تابلو ساختیم ولی از چهار سال پیش شروع کردیم!یعنی شما در عرض ده سال فقط 50 تا تابلو ساختین؟یا اینکه کلا یکسال بیشتر نیست وارد این حیطه شدین و به عنوان یک سابقه دار این بازار اعلام نظر میکنین؟!حداقل تعداد تابلوی ساخته شدتون رو بالای 100 عدد ببرین بعد در مورد روش ساخت سایرین با حالت تمسخر نظر بدین!
  شما اگر نگران اتلاف توان هستین دیگه آداپتور هم استفاده نکنین چون بهترین آداپتور هم حدود 20 درصد تلفات داره و مستقیم از برق شهر استفاده کنین!
  بحث تلفات توان موضوع غیرقابل اجتناب هست و بخاطر تلفات توان اینکه موضوع ایمنی رو کلا کنار بگذارین اصلا منطقی نیست!تلفات توان در همین سیم ساده برق هم وجود داره!ترانس های الکتریکی بالاترین تلفات رو دارن ولی هنوزم استفاده میشن چون پشت هر کدوم یک دلیل منطقی هست!
  ما هیچ ادعایی در مورد داشته ها و اطلاعاتی که ارایه میدیم نداریم ولی حداقل از جانب علمی،منطقی و ایمنی توضیح میدیم!شما هم اگر تونستین صددرصد تضمین بدین که کل قطعات استفاده شما که اکثرا چینی و کپی هستن تا ابد خراب نمیشن ما رو قانع میکنین!
  در حوزه مباحث علمی باید با مدار عملی،موارد ایمنی و... در یک مورد ادعایی داشته باشین این که بدون هیچ استدلالی و فقط با دستاویز قرار دادن چند موضوع ساده سعی در رد یک موضوعی داشته باشین واقعا در اخلاق مهندسی نیست!سعی کنین ادبیات خودتون رو درست کنین و در ضمن همیشه با منطق و توضیح روی یک موضوع پافشاری کنین!
  موفق باشید
  You can if you want!Trust Me
  تنها غیرممکن غیرممکن است پس تلاش کنید!

 5. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر نموده اند:

  kakavand2000 (11-07-2015)

 6. #4
  MD_ENG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Aug 2014
  محل سکونت
  بندرعباس
  نوشته ها
  198
  تشکر
  114
  تشکر شده 203 بار در 106 پست
  سلام دوستان عزیز

  لازم دونستم چند نکته رو ریز به ریز خدمتتون عرض کنم

  نقل قول نوشته اصلی توسط yousef55 نمایش پست ها
  مقاومت بسته به جریان عبوری تلفات توان داره اگه کل مقاومت های تابلو رو حساب کنیم میبینیم مقدار زیادی توان توی مقاومت تلف میشه
  مهندس عزیز شما طوری از تلفات صحبت میکنید ک انگار خطوط 400KV هستش و ما 1MW تلفات داریم ! تابلویی ک کلا 60W هست نهایتا 10W تلفات داره مهندس ک این اصلا قابل ملاحظه نیست !!!

  نمیدونم چرا اصرار دارید همه فقط از روش شما پیروی کنند؟؟
  مهندس این روش ابتدایی ترین و مطمئن ترین روش ممکنه !

  این تابلو ها 3 سال ضمانت دارن در صورتی که تابلوی ساخته شده با مقاومت دیدم که خحیلی زود چندتا ال ای دی میسوزونه
  وقتی led ها میسوزه دال بر این نیست مقاوتها باعث این شدن جناب مهندس و دلایل مختلفی وجود داره مهندس

  در ضمن تو این روش ولتاژ ترانس مهم نیست و از ۵ ولت تا 30 ولت میتونه باشه
  و مهمترین مساله ک ذهن بنده رو درگیر کرده اینه که شما واقعا از ترانس استفاده میکنی مهندس؟ مهندس ترانس همونه ک فقط ی سیم پیچه و هسته ، درسته مهندس؟ آخه ما از آداپتور و پاورساپلای های سوئیچینگ استفاده میکنیم !!! مهندس شما ک اینقدر بروز هستید فکر نمیکنید ترانس یکم براتون قدیمیه مهندس؟

  مهندس بازم از لطفتون ممنونم مهندس
  مهندس تشکر میکنم مهندس
  ویرایش توسط MD_ENG : 11-03-2015 در ساعت 03:16 PM
  زکات علم نشر آن است ...

 7. کاربران زیر از این پست مفید MD_ENG تشکر کرده اند:

  kakavand2000 (11-07-2015),LightIran (11-03-2015)

 8. #5
  کاربر تازه وارد yousef55 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Sep 2015
  نوشته ها
  8
  تشکر
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 پست
  اره من از ترانس استفاده میکنم چون ابتدای ترین راه هستش
  شما میتونی اینکارو نکنی
  بزار کسایی که سوادشون میرسه انجام بدن
  کسی مجبورت نکرده

  - - - - - به روز رسانی شده - - - - -

  اون ده سال پیش موقعی که ال ای دی اومد رو بورس این روش مد شد بنده اون موقع تابلو ساز نبودم الانم نیستم
  حالا شما 1000 تا تابلو بساز
  خوب به بحث ما چه ربطی داره
  من دارم میگم این روش بهترین و مطمئین ترین راه هستش
  تا چند ماهه دیگه البته با این روش بیشتر اشنا میشید
  چون کنترل های شرکت به بازار میاد و نسل قدیم جمع میشه
  حالا شما 5000 تا تابلو بساز کسی جلوتو نگرفته

 9. #6
  MD_ENG آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Aug 2014
  محل سکونت
  بندرعباس
  نوشته ها
  198
  تشکر
  114
  تشکر شده 203 بار در 106 پست
  نقل قول نوشته اصلی توسط yousef55 نمایش پست ها
  اره من از ترانس استفاده میکنم چون ابتدای ترین راه هستش
  شما میتونی اینکارو نکنی
  بزار کسایی که سوادشون میرسه انجام بدن
  کسی مجبورت نکرده

  - - - - - به روز رسانی شده - - - - -

  اون ده سال پیش موقعی که ال ای دی اومد رو بورس این روش مد شد بنده اون موقع تابلو ساز نبودم الانم نیستم
  حالا شما 1000 تا تابلو بساز
  خوب به بحث ما چه ربطی داره
  من دارم میگم این روش بهترین و مطمئین ترین راه هستش
  تا چند ماهه دیگه البته با این روش بیشتر اشنا میشید
  چون کنترل های شرکت به بازار میاد و نسل قدیم جمع میشه
  حالا شما 5000 تا تابلو بساز کسی جلوتو نگرفته
  دوست عزیز ما داریم در کمال ادب باهاتون صحبت میکنیم و میخوایم ب ی نتیجه علمی مطمئن برسیم ولی شما جوری برخورد میکنی انگار میدون جنگه !!!

  با این ادبیات و اینطور بحث کردن به جایی نمیرسیم و نمیتونیم جوابی پیدا کنیم

  از نظر بنده ادامه بحث بی فایدس

  موفق باشی جناب مهندس...
  زکات علم نشر آن است ...

 10. کاربران زیر از این پست مفید MD_ENG تشکر کرده اند:

  kakavand2000 (11-07-2015),LightIran (11-03-2015)

 11. #7
  کاربر عادی kakavand2000 آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jan 2015
  نوشته ها
  71
  تشکر
  68
  تشکر شده 14 بار در 12 پست
  سلام...
  بنده تا به حال از اطلاعات واقع مفید و علمی اساتید مهندس جباری و کاربر MD_ENG بهره مند شده ام....
  اگر شخصی بخواد صفر تا صد تابلو ثابت به همراه اصول علمی و تجربی رو اموزش ببینه بهترین سایت رو انتخاب کرده...
  اموزش سایر مسائل هم در سایت موجود می باشد...
  جا داره از زحماتشون تشکر کنم چون ما ایرانیها کمتر فرهنگ تشکر رو اموزش دید ه ایم...هر جا که پولی باشه فکر میکنیم بهترین خدمات رو ارائه میکنند و هر چه بیشتر پول بدی بیشتر اطلاعات کسب میکنی....کاربران عزیز و بزرگواری در سایت لایت ایران وجود دارد ....
  به ارزوی سلامتی و موفقیت برای عزیزان

 12. کاربران زیر از این پست مفید kakavand2000 تشکر کرده اند:

  LightIran (11-11-2015),MD_ENG (11-13-2015)

 13. #8
  کاربر عادی rohallah_t آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jul 2015
  محل سکونت
  ایران - تهران
  نوشته ها
  120
  تشکر
  71
  تشکر شده 54 بار در 44 پست
  نقل قول نوشته اصلی توسط LightIran نمایش پست ها
  در روش موازی- سری نیز می توانید از مقاومت های با وات بالا استفاده نمایید که جریان را کنترل نمایید.به عنوان نمونه برای یک تابلو با 600 عدد ال ای دی قرمز و به صورت روش موازی-سری از دو عدد مقاومت نیم اهم 2 وات و یا (یک مقاومت یک اهم 5 وات) استفاده نمایید در این صورت جریان ال ای دی ها 12.5 میلی آمپر خواهد بود. (البته این روش فقط به عنوان روش بهتر در مقابل حالت بدون مقاومت استفاده می شود و مشخصا بهترین روش سری-موازی است)

  سلام برادر

  اگه در این حالت از دو عدد مقاومت 0.5 اهم 1وات استفاده کنم چه مشکلی پیش میاد؟ (بجای مقاومت 2وات)
  [SIZE=1]طراحی و ساخت تابلوهای ثابت ( بالاترین تراکم + فلاشر حرفه ایی با ریموت کنترل )
  نازلترین قیمت ( هر پیکسل LED فقط 250تومان) + ارسال با پست تیپاکس به سراسر جمهوری اسلامی ایران
  استفاده از مرغوبترین LED ها و تجهیزات ساخت کشور تایوان
  3 سال گارانتی LED ها[/SIZE]

 14. #9
  مدیریت سایت LightIran آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Apr 2014
  نوشته ها
  1,127
  تشکر
  225
  تشکر شده 1,456 بار در 643 پست
  نقل قول نوشته اصلی توسط rohallah_t نمایش پست ها
  سلام برادر

  اگه در این حالت از دو عدد مقاومت 0.5 اهم 1وات استفاده کنم چه مشکلی پیش میاد؟ (بجای مقاومت 2وات)
  کل توان تلف شده روی مقاومت 2.25 وات هست.معمول این هست که توان دو برابر فرض بشه تا داغ هم نشه.مقاومتی که شما استفاده کنین داغ میشه و در زمان اندکی میسوزه.باید مجموع وات ها دو برابر وات بدست آمده باشه.
  You can if you want!Trust Me
  تنها غیرممکن غیرممکن است پس تلاش کنید!

 15. #10
  کاربر عادی rohallah_t آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jul 2015
  محل سکونت
  ایران - تهران
  نوشته ها
  120
  تشکر
  71
  تشکر شده 54 بار در 44 پست
  نقل قول نوشته اصلی توسط LightIran نمایش پست ها
  کل توان تلف شده روی مقاومت 2.25 وات هست.معمول این هست که توان دو برابر فرض بشه تا داغ هم نشه.مقاومتی که شما استفاده کنین داغ میشه و در زمان اندکی میسوزه.باید مجموع وات ها دو برابر وات بدست آمده باشه.
  مثلا روی اوال فرمز دسته ایی 6تایی اول کل دسته ها 1دونه مقاومت 0.5 اهم 1وات میبندم اصلا گرم نمیشه چه برسه به داغ نمیشه!(البته خیلی خیلی کم گرم میشه! مگه اینکه خیلی توجه کنی)

  روی کلاهی سفید هم دسته های 4تایی اول همه ی دسته ها دو عدد مقاومت 0.5 اهم 1وات... بنده که متوجه نشدم!
  ویرایش توسط rohallah_t : 11-12-2015 در ساعت 06:03 PM
  [SIZE=1]طراحی و ساخت تابلوهای ثابت ( بالاترین تراکم + فلاشر حرفه ایی با ریموت کنترل )
  نازلترین قیمت ( هر پیکسل LED فقط 250تومان) + ارسال با پست تیپاکس به سراسر جمهوری اسلامی ایران
  استفاده از مرغوبترین LED ها و تجهیزات ساخت کشور تایوان
  3 سال گارانتی LED ها[/SIZE]

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

باز و بسته کردن مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
با کلیک بر روی 1+ ما را در گوگل محبوب کنید