نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: انتخاب مقاومت مناسب

کاربر عادی nasr2805 آواتار ها
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

جدید انتخاب مقاومت مناسب

با سلام خدمت دوستان
    من یه تابلو ساختم برا قرمز 5تایی با مقاومت 180اهمی، سفید 3تایی با مقاومت 330اهمی و سبز 3تایی با مقامت 470 اهمی . اما حالا که روشنش میکنم سبزش هنوز نورش زیاده و از دور ناخواناست به نظر شما از چه مقاومتی استفاده کنم؟ اندازه تابلو حدودا 60 *60 هست به نظر کوچیکه البته led ها رو فشرده کار گذاشتم حالا اگر این تابلو بزرگ بود به نظر شما باز هم چنین مشکلی داشت ؟ ممنون

MD_ENG آواتار ها
    تشکر شده 203 بار در 106 پست
    سلام
    مقاومت 820 یا 1K رو انتخاب کن
    زکات علم نشر آن است ...

تشکر شده 3 بار در 3 پست

جدید

اگر مقتومتی رو که گفتید انتخاب کنم نورش کمتر میشه ؟ چون میگن هر چی مقاومت رو کمتر کنی باز تو تابلو خصوصا تابلو کوچک بازم حروف ناخوانا میشه
    کاربر عادی bamdadelectronic آواتار ها
    تشکر شده 179 بار در 109 پست
    در مورد سوال شما خودم هم سوال دارم و هم پیشنهاد که میشه از یک پتانسیومتر در کل خود تابلو سبز رنگ استفاده کرد ورودی 12 ولت به تابلو رو اول به پتانسیومتر وصل کنیم بعد به تابلو
    یا از یک مقاومت مناسب در ورودی ولتاژ 12 ولت استفاده کنیم؟؟
    مرکز تخصصی تابلو روان و ال ای دی و نور پردازی
    بامدادالکترونیک Lightelec@

مدیریت سایت LightIran آواتار ها
    تشکر شده 1,454 بار در 643 پست
    پتانسیومتر توان کافی رو نداره و به محض وصل شدن خواهد سوخت!برای تابلو های کوچک رنگ سبز نباید استفاده بشه چون مثل لامپ میشن و ناخوانا هستن
    You can if you want!Trust Me
    تنها غیرممکن غیرممکن است پس تلاش کنید!

تشکر شده 3 بار در 3 پست
    به نظر شما نمیشه از یه مقاومت قویتر سر راه منفی یا مثبت بعد از کانال فلاشر استفاده کرد چون اگر بخوایم مقاومتها رو دوباره جدا کرده و مقاومت قویتر بذاریم کار زمانبری خواهد بود ؟ بالاخره باید یه راهی باشه

کاربر تازه وارد alinonor آواتار ها
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط nasr2805 نمایش پست ها
    به نظر شما نمیشه از یه مقاومت قویتر سر راه منفی یا مثبت بعد از کانال فلاشر استفاده کرد چون اگر بخوایم مقاومتها رو دوباره جدا کرده و مقاومت قویتر بذاریم کار زمانبری خواهد بود ؟ بالاخره باید یه راهی باشه
    شما چند دسته 3 تایی سبز درست کرده اید؟
    من فکر نکنم اونقدر بصرفه باشه که از مقاومت استفاده کنید
    برای کاهش نور بهتره که از دیمر استفاده کنید

کاربر تازه وارد ehsan_azar1990 آواتار ها
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    با سلام من خودم ی روشی بکار بردم که تا حالا نشنیدم کسی استفاده کرده باشه ولی تو ی سایت خارجی ک مقدار جریان و ولتاژ کاری ال ای دی رو میزدی مقدار مقاومت مناسبو میگفت دیدم مثلا ال ای دی سبز ۳ولته پس ۴تا میزنی با ی مقاومت ۱ اهم،و اگه نور کم میخای مقدار مقاومتو زیاد میکنی مثلا ی مقاومت ۱۱۰ اهم با ۴تا ال ای دی سری میکنی ی کاری دیگه هم ک میتونی بکنی برای طراحی طلق فاصله بین ال ای دی رو بجای ۶میلی متر ۸ میلی متر بگیری اینجوری نور در هم نمیشه
    البته اگه کسی وارده در این زمینه بگه که این روش درستی هست مثلا مقاومت ۱ اهم اثری داره یا بدرد نمیخوره

9. کاربران زیر از این پست مفید ehsan_azar1990 تشکر نموده اند:

hackestan (03-05-2016)

کاربر عادی rohallah_t آواتار ها
    تشکر شده 54 بار در 44 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_azar1990 نمایش پست ها
    با سلام من خودم ی روشی بکار بردم که تا حالا نشنیدم کسی استفاده کرده باشه ولی تو ی سایت خارجی ک مقدار جریان و ولتاژ کاری ال ای دی رو میزدی مقدار مقاومت مناسبو میگفت دیدم مثلا ال ای دی سبز ۳ولته پس ۴تا میزنی با ی مقاومت ۱ اهم،و اگه نور کم میخای مقدار مقاومتو زیاد میکنی مثلا ی مقاومت ۱۱۰ اهم با ۴تا ال ای دی سری میکنی ی کاری دیگه هم ک میتونی بکنی برای طراحی طلق فاصله بین ال ای دی رو بجای ۶میلی متر ۸ میلی متر بگیری اینجوری نور در هم نمیشه
    البته اگه کسی وارده در این زمینه بگه که این روش درستی هست مثلا مقاومت ۱ اهم اثری داره یا بدرد نمیخوره
    سلام..

دوست عزیز بنده به این شکل کار میکنم و هیچ مشکلی تا کنون نداشتم!

بطور مثال برای ال ای دی های قرمز (اوال) دسته های 6تایی و اول و آخر هر 50 تا دسته دو عدد مقاومت 0.5 اهم 2وات میبندم! نور تابلو هم در طور روز خوانایی عالی داره و هم در شب نوشته ها حتی در فاصله ی 100 متری درهم نمیره!

مورد دوم بیشتر کردن فاصله ی بین led یک کار کاملا اشتباه است و کیفیت کار خروجی را بشدت پایین میاره! دقیقا همانند رزولوشن تصویر در مانیتور که هرچه بالاتر باشد تصویر نهایی واضحتر است!
    [SIZE=1]طراحی و ساخت تابلوهای ثابت ( بالاترین تراکم + فلاشر حرفه ایی با ریموت کنترل )
    نازلترین قیمت ( هر پیکسل LED فقط 250تومان) + ارسال با پست تیپاکس به سراسر جمهوری اسلامی ایران
    استفاده از مرغوبترین LED ها و تجهیزات ساخت کشور تایوان
    3 سال گارانتی LED ها[/SIZE]

11. کاربران زیر از این پست مفید rohallah_t تشکر نموده اند:

hackestan (03-05-2016)

باز و بسته کردن مجوز های ارسال و ویرایش