نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: شروع به کار در زمینه روشنایی و نورپردازی تخصصی -- راهنمایی

کاربر تازه وارد nicebluesky آواتار ها
    تشکر شده 9 بار در 5 پست

شروع به کار در زمینه روشنایی و نورپردازی تخصصی -- راهنمایی

سلام
    یک راست میرم سر اصل مطلب
    فوق لیسانس برق قدرت دارم و بیکار! و سابقه کاری مرتبط ندارم.تمایلی هم به کار دولتی اصلا ندارم.تسلط کافی به avr
    مدتی هست به فکر ایجاد یک شرکت یا دفتر در زمینه روشنایی و نورپردازی تخصصی ساختمان، تالارها، فروشگاه و معابر شهری افتادم.اطلاعات نسبتاً خوبی هم از انواع محصولات، تکنیکها و سیستمهای نورپردازی دینامیک و فیبر نوری بدست اوردم. در شهر ما هنوز شرکتی به این صورت فعالیت نکرده و کارهای نورپردازی رو معمولاً الکتریکی ها انجام میدن.نورپردازی دینامیک هم کلاً بصورت خیلی خیلی جزئی اجرا شده
    به راهنمایی نیاز دارم و اگر کسی که داره این کار رو انجام میده راهنمایی کنه خیلی عالی میشه:
    اصولاً نورپردازی زیرشاخه برقه یا معماری؟
    طراحی با نرم افزار (مثلاً دیالوکس) برای نورپردازی ساختمان کار منه مهندس برقه یا کار مهندس معمار؟
    سوددهی و بازار این کار چقدر میتونه خوب باشه؟
    کار رو از کجا باید شروع کنم؟ برم جایی کار کنم و یاد بگیرم یا اینکه با کارهای ساده مثل نورمخفی و وال واشر و ... شروع کنم؟
    از همون اول دفتر یا شرکت بزنم؟
    چطور باید پروژه بگیرم؟
    در کنار انجام پروژه به فروش بعضی محصولات مثل روشنایی ها و لوسترهای خاص بپردازم یا نه؟
    آیا برای طراحی نیاز به مهندس معمار دارم؟
    دفاتر مهندسی که کار طراحی انجام میدن آیا نورپردازی رو هم در طراحیشون میارن؟
    چطور باید برای انجام یک پروژه به مشتری قیمت بدم که نه سیخ بسوزه نه کباب؟ (به پول حلال خیلی زیاد اعتقاد دارم)

خلاصه هر راهنمایی در این زمینه کنید دعاتون میکنم :biggrin:
    ویرایش توسط nicebluesky : 02-07-2016 در ساعت 02:14 PM

2. کاربران زیر از این پست مفید nicebluesky تشکر کرده اند:

rohallah_t (02-07-2016),There_is_nothing (01-25-2018)

مدیریت سایت LightIran آواتار ها
    تشکر شده 1,440 بار در 641 پست
    با سلام
    برای استفاده از این مباحثی که گفتین اولین مورد باید از نظام مهندسی مجوز داشته باشین ولی با توجه به سیستم فعلی در ایران مهندسین برق بیشتر روی سازه های برقی مثل آسانسور،پله برقی و سیم کشی نظارت میکنن و تعیین حد روشنایی معمولا تخصصی صورت نمیگیره مگر در پروژه های صنعتی و با هزینه های خوب!در کل اگر صرف دنبال روشنایی و طراحی روشنایی باشین تنها جایی که مدرک شما میتونه توانمند باشه چند کلان شهر کشور هست و در شهرای دیگه ازش نمیتونین استفاده کنین.
    مقوله نورپردازی ولی نسبت به روشنایی بازار بازتری داره و اگر از طریق یک شرکت ثبت شده وارد بازار بشین میتونین پروژه های خوبی بگیرین.در مورد تمامی این موارد پشتکار و ثابت قدم بودن شرط اصلی هست و نباید انتظار بازدهی سریع رو داشته باشین.
    You can if you want!Trust Me
    تنها غیرممکن غیرممکن است پس تلاش کنید!

4. کاربران زیر از این پست مفید LightIran تشکر نموده اند:

There_is_nothing (01-25-2018)

کاربر تازه وارد nicebluesky آواتار ها
    تشکر شده 9 بار در 5 پست
    نقل قول نوشته اصلی توسط LightIran نمایش پست ها
    با سلام
    برای استفاده از این مباحثی که گفتین اولین مورد باید از نظام مهندسی مجوز داشته باشین ولی با توجه به سیستم فعلی در ایران مهندسین برق بیشتر روی سازه های برقی مثل آسانسور،پله برقی و سیم کشی نظارت میکنن و تعیین حد روشنایی معمولا تخصصی صورت نمیگیره مگر در پروژه های صنعتی و با هزینه های خوب!در کل اگر صرف دنبال روشنایی و طراحی روشنایی باشین تنها جایی که مدرک شما میتونه توانمند باشه چند کلان شهر کشور هست و در شهرای دیگه ازش نمیتونین استفاده کنین.
    مقوله نورپردازی ولی نسبت به روشنایی بازار بازتری داره و اگر از طریق یک شرکت ثبت شده وارد بازار بشین میتونین پروژه های خوبی بگیرین.در مورد تمامی این موارد پشتکار و ثابت قدم بودن شرط اصلی هست و نباید انتظار بازدهی سریع رو داشته باشین.
    خیلی ممنون از راهنماییتون.البته انتظار داشتم درمورد سوالاتی که پرسیدم راهنمایی دقیقتری بگیرم
    البته که خودم هم به این موضوع واقفم که تعداد پروژه های تخصصی روشنایی کمتره ولی سود خوبی میتونه داشته باشه و پروژه های نورپردازی بازار گسترده تری داره. آیا در هرصورت یعنی روشنایی و نورپردازی الزاماً نظام مهندسی نیاز دارم؟
    سعی دارم آینده شغلی خوبی در این زمینه داشته باشم و دنبال یک شبه ره صدساله رفتن نیستم.

6. کاربران زیر از این پست مفید nicebluesky تشکر نموده اند:

There_is_nothing (01-25-2018)

باز و بسته کردن مجوز های ارسال و ویرایش