نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: نحوه محاسبه تعداد SMD و پاور چلنیوم

کاربر عادی ahtartibi آواتار ها
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

new نحوه محاسبه تعداد SMD و پاور چلنیوم

سلام وقت بخیر خدمت اساتید عزیز
    من میخام چلنیوم درست کنم سخت افزاریشو کامل بلدم اما تو بحث الکتریکی یکمی سوال دارم
    یعنی یه سوال بزرگ دارم...
    1.اینکه به نسبت چه تعداد SMD پاور چند ولت با چند آمپر برق نیاز داره؟
    SMD سفید
    SMD قرمز
    SMD 7 رنگ (فول کالر)
    2.فلشر چجوری بهش نصب میشه؟عین تابلو ثابت بین پاور و SMD ها میشه؟
    3.آمپلی فایر که برای تقویت استفاده میشه تو چه حجم از کار باید استفاده بشه؟
    البته نمیدونم اینقدر اطلاعات برای بستن مدارش کافیه یا نه ...متاسفانه مطالب توی اینترنت کمه...یا رایگان نیست.ممنون میشم راهنماییم کنید دوستان.

مدیریت سایت LightIran آواتار ها
    تشکر شده 1,392 بار در 626 پست
    سلام
    در ابتدا یک تذکر خدمت شما بدم و اینکه برای جواب گرفتن یک موضوع در چند محل سوال رو مطرح نکنید و منتظر باشین یک نفر پاسخ بدن.هدف مشارکت جمعی هست نه پاسخگویی فردی.لطفا نظم انجمن رو به هم نزنید
    برای سوالاتتون:
    1- انواع مختلف SMD در بازار وجود دارن که شدت جریان های متفاوتی هم میکشن نوع غالب 60 میلی آمپری هست که بسته به همین جریان شما باید پاور انتخاب کنید.در جریان کشیده شده بین رنگها هم تفاوت آنچنانی وجود نداره و تقریبا یکسان هستند. به طور مثال برای 500 عدد SMD معمولی جریان کل میشه 30000 میلی آمپر و یا در واقع 30 آمپر.به دلیل تلفات و بازدهی پاور ها شما باید حداقل 20 درصد بیشتر از این مقدار برای پاور انتخاب کنید که میشه 36 آمپر.در این حالت هم میتونید یک پاور در این محدوده و بالاتر از این رقم استفاده کنید و هم می تونید تابلو رو به چند قسمت تقسیم کنید و از چند پاور با جریان های کمتر استفاده کنید

2- بله مشابه تابلو ثابت هست

3- چیزی تقویت نمیشه.در واقع به دلیل محدودیت های کنترلرهای RGB موجود در بازار وقتی از مقدار نامی روی کنترلر بیشتر بشه از آمپلی فایر استفاده میشه که کنترلر اصلی نسوزه و این هم بسته به مشخصات کنترلر میتونه فرق بکنه و رنج وسیعی داره

بله یقینا رایگان نیست و البته با پرسش شما نمیتونین به سرعت کسب اطلاعات بکنین.باید اجرا بکنین و رفع عیب بکنین تا اصول کار دستتون بیاد.مواری ریز زیادی دخیل هست که در طول اجرا یاد میگیرین و یقینا خارج از مقال هست که نوشته بشه

موفق باشید
    You can if you want!Trust Me
    تنها غیرممکن غیرممکن است پس تلاش کنید!

باز و بسته کردن مجوز های ارسال و ویرایش