نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: لامپ رشد گیاه

کاربر تازه وارد ali.newati آواتار ها
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

لامپ رشد گیاه

سلام خدمت اساتید بزرگوار
    من برای گیاه و بونسای نیاز به لامپ رشد دارم تو نت یکم تحقیق کردم متوجه شدم که نور مورد نیاز گیاه باید طیف نوری آبی و قرمر با طول موج 380 تا 730 باشهازاونجایی که ظاهرا این طول موج دارای مادون قرمز و فرابنفش هست این لامپ ها برای انسان مخصوصا بچه سن پایین ضرر داره ؟
    تو سایت آمازون وقتی نمونه های مشابه خارجی رو مقایسه میکنم اکثرا با این مشخصاته ( led quantity: 7pcs (red (620-630nm 5pcs), blue(460nm 2pcs
    یا یک نمونه دیگه Spectrum: 450~475nm, 620~630nm, 650~660nm
    اکثرا تو همین حدود هستن و بالا 670 و پایین 400 ندارن که متاسفانه به این کالاها تو ایران دسترسی نداریم
    ولی تو نمونه های ایرانی مشخصات همشون اینه 730-380 نانومتر و حتی 380-800 هم هست طبق گفته فروشنده ها میگن این لامپ ها ضرر ندارن و یا یکی دیگه میگفت فرابنفش بعد از تابش به اجسام و گیاه دیگه به اطراف منعکس نمیشه و چون این لامپ ها به سمت پایین نور میدن ضرر ندارن و یا اینکه ضرر این لامپ ها از مهنابی و بقیه لامپ ها کم مصرف کمتره و صد نوع تبلیغات دیگه حرفشون درسته یا فقط تبلیغات برای فروشه ؟ از کجا میتونم لامپ رشد گیاه مشابه نمونه خارجی تهیه کنم که برای بچه ضرر نداشته باشه ؟ مشخصات طیف رنگی و طول موج یک لامپ رشد خوب چیه ؟ برای درختچه های گلدانی و بونسای
    مثلا یک نومنه از این لامپ ها اینو نوشته
    Blue (wavelength: 445nm, 450nm): Help plants grow
    Red (wavelength: 660nm): Help plants grow and flowering, red led is the key for flowering plants.
    IR (wavelength: 730nm): IR can help plants grow, but it’s harmful to human beings, so we donot use it in our led grow lights and we kindly suggest you do not use IR in your grow lights.
    UV (wavelength: 380nm): UV can help plants grow and kill insects, but it also very harmful for hum begings, so we donot use it in our led grow l

دو خط آخر در مورد IV و UV گفته که ضرر داره برای سلامتی یا شاید من خیلی حساس شدم رو این موضوع زیاد این چیزا تاثیر نداره
    من اطلاعاتم در این زمینه خیلی کمه اگه میشه ساده راهنمایی کنید ممنون
    ویرایش توسط ali.newati : 09-06-2017 در ساعت 11:43 PM

مدیریت سایت LightIran آواتار ها
    تشکر شده 1,393 بار در 626 پست
    سلام
    ال ای دی های پرورش گیاه دقیقا با همین مشخصات تو بازار وجود دارن.حتی به صورت دستی هم گاها افرادی درست میکنن و از ترکیب ال ای دی قرمز و آبی استفاده میکنن.در مورد مضرات طبق متن انگلیسی گویا برای رشد بهتر در برخی موارد از ال ای دی های فرابنفش و مادون قرمز هم استفاده میشه که باعث رشد بهتر میشه ولی برای انسان مضر هستن.طبق این نوشته شما باید ال ای دی پیدا کنن که صرفا ترکیب رنگ آبی و قرمز باشن و داخلشون از مادون قرمز و فرابنفش استفاده نشده باشه.ال ای دی آبی و قرمز به کرات در زندگی روزمره داره ترکیب میشه و مشکلی ایجاد نمیکنه
    You can if you want!Trust Me
    تنها غیرممکن غیرممکن است پس تلاش کنید!

باز و بسته کردن مجوز های ارسال و ویرایش